Naga MarketsligaTraderowTradycyjnie, wczesną jesienią na portalu Comparic.pl starują rozgrywki jednego z najdłużej rozgrywanych konkursów traderskich w Polsce. Po dziewięciu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, zapraszamy na X odsłonę turnieju Liga Traderów.

  • Już 25 września rozpoczynają się rozgrywki X edycji Ligi Traderów
  • Udział w turnieju jest darmowy, jedynym wymogiem jest konto na naszym forum
  • Zapisy trwają do 24 września do godziny 18:00

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWFundatorami nagród w X edycji Ligi Traderów są:

W puli nagród znajdują się m.in:

Liga Traderów to konkurs łączący trading z emocjami jakich dostarczają rozgrywki sportowe. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ na okres 2 dni. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy składającej się z 6 zawodników, awans do kolejnej rundy zdobywa 3-4 najlepszych graczy.

Jak co roku, nagrodzimy wszystkich uczestników ostatniej fazy pucharowej czyli najlepszą 16-stkę graczy. Tradycyjnie też do zwycięzcy turnieju trafi specjalna, szklana statuetka z wygrawerowanymi danymi zwycięzcy. Zobacz jak wyglądały poprzednie rozgrywki, jeżeli masz jakiekolwiek pytania o zasady konkursu – zostaw je w komentarzu lub na forum.

Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowym konkursie. Aby wziąć udział wystarczy zostawić w komentarzu pod artykułem wpis ze swoim nickiem z naszego forum, ewentualnie podać adres e-mail, na który będą przychodziły powiadomienia o rozgrywkach.

Aby łatwiej było śledzić wyniki ligowe na żywo polecamy zainstalowanie wskaźnika dla platform MT4 lub MT5 (instrukcja instalacji i obsługi)

invest

REGULAMIN X EDYCJI LIGI TRADERÓW

1. Konkurs składa się z 3 faz grupowych oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. W fazie tej nie ma remisów, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy stosunek procentowy. W przypadku remisu – grana jest dogrywka 1 mecz. Mecz o 3 miejsce składa się także z dwóch spotkań. Finał to rozgrywka do 2 zwycięstw tzn. nie liczy się wynik procentowy, a jedynie zwycięstwo. Kto pierwszy odnotuje dwa wygrane mecze wygrywa całe rozgrywki.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych (w przypadku wyniku 0,00 – nie uwzględnia się trzeciej cyfry po przecinku). Do liczenia wyników korzystamy z platformy demo MT4 brokera XTB.

5. Zawodnicy grający ze sobą mecz mogą podać taką samą parę walutową, typy muszą mieć jednak inny kierunek. Osoba podająca typ jako pierwsza ma dowolny wybór, gracz typujący jako drugi musi sprawdzić typ swojego rywala. Podanie dokładnie takiego samego typu (ta sama para walutowa i kierunek) skutkuje walkowerem.

6. W fazach grupowych oraz fazie pucharowej mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower. Walkower to -1 punkt oraz wynik -3%. Rywal osoby oddającej mecz walkowerem, ma zaliczony wynik jaki uzyskał swoim typem.

8. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za zyskowny tzn. na korzyść zawodnika). Najpierw ocenia się czy zawodnik oddał zyskowny czy stratny typ, następnie porównuje się jego wynik z typem rywala i stwierdza wygraną, remis bądź porażkę.

Zwycięstwo Remis (różnica między graczami do 0,20%) Porażka
Typ zyskowny (0,00 lub lepiej) 3 pkt 2,5 pkt 2 pkt
Typ stratny 1 pkt 0,5 pkt 0 pkt

 

9. Typ należy wpisać na forum we wskazanym miejscu. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek). W przypadku, gdy zawodnik przy swoim typie umieści tylko jedną literę, kierunek traktuje się w następujący sposób: gra na wzrosty – K=kupno, L=long, B=buy, D=długa, U-up. Gra na spadki – S= sprzedaż, short, sell, D=down. A więc w przypadku podania tylko litery K – uznaje się to za skrót słowa „kupno”.

10. Zawodnik podający jako drugi swój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił tradycyjną kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy „grają” na umocnienie AUD.

11. Typ należy oddać do godziny 23:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i w środku tygodnia. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu krajowego). Gracz może zmodyfikować wcześniej podany typ jednak tylko w fazach grupowych. W fazie pucharowej obowiązuje zakaz zmiany typu, a jego nie przestrzeganie skutkuje walkowerem. W fazie pucharowej typ musi zostać podany na forum (nie uznawane są typy oddane awaryjnie przez e-mail).

12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut. Ponadto można użyć także instrumenty: złoto (GOLDs+), srebro (SILVERs+), ropa naftowa (OILs+), indeks DAX (DE.30+). Rozliczanie wyników: kolejka weekendowa (cena otwarcia tygodnia, a więc open świecy D1 z poniedziałku lub niedzieli oraz cena close świecy D1 z wtorku). Kolejka środowa (cena open świecy D1 z czwartku oraz cena close świecy D1 z piątku).

13. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

14. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 23:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyty został instrument z punktu 12 regulaminu

15. Model rozgrywek (o opublikowanych wynikach oraz kolejnej kolejce spotkań, zawodnicy będą informowani poprzez wpisy na stronie, forum oraz drogą e-mailową). W kolejce weekendowe wynik rozliczany jest jako różnica miedzy otwarciem tygodnia (cena open dziennej świecy poniedziałkowej lub niedzielnej), a ceną zamknięcia dziennej świecy wtorkowej. Kolejka typowana w środę to różnica między ceną otwarcia sesji z czwartku, a ceną zamknięcia świecy dziennej piątkowej.

 

 

 

 

 

 

16. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzednich edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie (wg tabeli wszech czasów) Po każdej fazie grupowej zawodnicy, którzy awansowali do kolejnej fazy zostaną sklasyfikowani w rankingu, w którym uwzględnione będą punkty zdobyte od początku turnieju, z większym naciskiem na jego ostatnią fazę. Przykładowo dla fazy pucharowej: punkty z pierwszej fazy grupowej + 2 krotność punktów z drugiej fazy + 3 krotność punktów z trzeciej fazy – dadzą łączną sumę punktów, uwzględniającą całe rozgrywki oraz aktualną formę zawodnika. Po pierwszej i drugiej fazie grupowej, ranking powstanie w identyczny sposób. Ma to na celu rozstawienia najlepszych zawodników aby np. 5 najlepszych po danej fazie nie trafiło do jednej grupy. W przypadku równej ilości punktów w takim rankingu, o kolejności decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatniej fazie rozgrywek (w przypadku równej ilości punktów, decyduje wynik %, w przypadku równego bilansu % decyduje kolejność alfabetyczna)

17. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik osiągnięty w dwumeczu. W przypadku równego wyniku, decyduje lepszy wynik łączny w poprzednim dwumeczu lub wyższe miejsce w rankingu po fazach grupowych (w przypadku odpadnięcia z równym wynikiem w 1/8 finału).

18. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który na swoim koncie ma mniej niż 1 punkt lub ma na koncie więcej niż 2 walkowery. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Zapisy tylko do 24 września do godziny 18. X edycja konkursu rozpoczyna się w sobotę 25 września 2021 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

53 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here