Naga MarketsligaTraderowPo siedmiu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników, czas już aby wszystkim żądnym rewanżu oraz debiutantom dać możliwość stanięcia do walki. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem jesieni, na portalu Comparic startuje kolejna, już VIII edycja legendarnego konkursu – Liga Traderów.


 

statuetka liga
Tradycją Ligi Traderów jest nagroda dla zwycięzcy – wykonana w całości ze szkła statuetka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem triumfatora. Czy na statuetce za VIII edycję znajdzie się Twoje imię i nazwisko?

Miło mi poinformować, że pod koniec września rozpoczniemy już VIII edycję naszego konkursu.

Zapisywać można się w komentarzach pod artykułem podając swój NICK z naszego forum, przy dodawaniu komentarza prosimy podać adres e-mail, na który będą przychodziły powiadomienia o rozgrywkach (np. przypomnienia o oddaniu typu czy opublikowaniu wyników kolejki)

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na forum, prosimy najpierw to zrobić i dopiero podać nick, gdyż podawanie typów będzie jawne i będzie odbywało się przez forum.comparic.pl

Liga Traderów to konkurs posiadający strukturę turnieju sportowego. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ na okres 2 dni. Każdy mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy awansują najlepsi zawodnicy, przechodząc do kolejnej fazy turnieju. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, nie potrzeba także niczego pobierać ani instalować, nie jest potrzebne także konto na Facebooku. Wymagane jest jedynie posiadania konta na forum.comparic.pl, gdzie odbywa się podawanie swoich typów na kolejne mecze. Rozgrywki zakończą się przed Świętami Bożego Narodzenia.

W pierwszej fazie grupowej najlepsi zawodnicy poprzednich edycji zostaną rozstawieni, w taki sposób aby nie trafić na siebie w grupie. Ranking tworzony jest na podstawie poprzednich edycji czyli tzw. tabeli wszech czasów. Tak jak w poprzednich edycjach, odbędzie się tylko jedno losowanie. Kolejne fazy grupowe będą konstruowane na podstawie rankingów, w taki sposób aby najlepsi zawodnicy nie trafiali na siebie w kolejnej fazie grupowej.

Mecz między dwoma zawodnikami polega na podaniu typu np. EUR/USD sell. Zawodnicy mogą podać taki sam typ, jednak musi mieć on przeciwny kierunek (np. EUR/USD buy). Mecz trwa 2 dni. Po tym czasie liczy się wynik każdego typu jako zmianę procentową. Zawodnik, którego typ osiągnął lepszy wynik – wygrywa spotkanie. W meczach może wystąpić remis, jeżeli różnica miedzy typami zawodników nie jest większa niż 0,20% (np. zawodnik 1: +0,56% , zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis).

Najlepsza 16-stka zawodników zostanie nagrodzona upominkami w postaci książek o tematyce traderskiej. Zwycięzca konkursu otrzyma także tradycyjną szklaną statuetkę. Niebawem podamy pełny regulamin VIII edycji Ligi Traderów.

W VIII edycji planowane są dwie główne zmiany. Prosimy o wyrażenie swojej opinii na ich temat w ANKIECIE:

1. Zmianie ulegnie ilość dostępnych instrumentów. Dotąd wybór ograniczał się do głównych par walutowych. W nowej edycji wybór zostanie poszerzony o takie instrumenty jak np. złoto, srebro, ropa naftowa, pary ze złotówką, indeksy DAX czy WIG20, a nawet notowania BITCOINA. Dzięki tej zmianie, wybór zostanie znacząco poszerzony, tak że każdy znajdzie instrument, w którym czuje się najlepiej.

2. Zmianie ulegnie system punktacji. W poprzednich edycjach często powtarzał się postulat tej zmiany, tak aby liczyła się przede wszystkim trafność typów, a w mniejszym stopniu to czy rywal z meczu oddał lepszy czy gorszy typ. Propozycja na VIII edycję jest więc następująca: stawiamy na trafność typów, a więc gracz oddający zyskowny typ (minimum 0,00% lub lepiej) otrzyma nie mniej niż 2 punkty. Natomiast gracz oddający stratny typ (od -0,01% w dół) nie otrzyma więcej niż 1 punkt. Schemat punktacji:

Wygrana Remis Porażka
Typ zyskowny 3 pkt 2,5 pkt 2 pkt
Typ stratny 1 pkt 0,5 pkt 0 pkt

*** Najpierw ocenia się czy gracz oddał zyskowny czy stratny typ, następnie czy był lepszy lub gorszy niż typ rywala.

Przykład 1: Gracz numer 1 typuje: EUR/USD buy. Gracz numer 2 typuje GBP/AUD sell. Mecz kończy się w taki sposób, że typ gracza numer 1 ma +0,56%, a typ gracza numer 2: +0,13%. Obaj gracze oddali zyskowne typy. Gracz numer 1 oddał lepszy typ i wygrywa mecz, otrzymując 3 pkt, gracz numer 2 przegrał, ale oddał zyskowny typ – otrzymuje 2 pkt.

Przykład 2: Wynik meczy skończył się rezultatem: gracz 1: +0,07%, gracz numer 2: -0,04%. Różnica miedzy nimi nie przekracza 0,20% – zatem stwierdzony zostaje remis. Gracz numer 1 otrzymuje za zyskowny typ 2,5 pkt, a gracz numer 2 otrzymuje 0,5 pkt za remis ze stratnym typem.

W zmianie chodzi o to, aby wykluczyć możliwość, że zawodnik, który dobrze wytypował otrzyma mniej punktów niż inny zawodnik (np. z innej grupy), który typował źle ale wygrał swój mecz (np. walkowerem).

Obie zmiany są propozycją. To od Was zależy czy wejdą w życie w VIII edycji konkursu. Zachęcamy do wyrażenia opinii i oddania głosu w ankiecie.

Głównym fundatorem nagród w VIII edycji Ligi Traderów jest X-Trade Brokers: logo XTB na czerwonym tle

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, prosimy zadawać je w komentarzu lub najlepiej na forum, gdzie toczy się DYSKUSJA o VIII edycji Ligi Traderów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Ligi Traderów. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum (na samym dole strony można zostawić komentarz bezpośrednio, bez konta na Facebooku). Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

AKTUALNA LISTA ZAPISANYCH ZAWODNIKÓWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

29 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here