Naga MarketsligaTraderowPo sześciu edycjach konkursu, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, przyciągając coraz więcej uczestników, czas już aby wszystkim żądnym rewanżu oraz debiutantom dać możliwość stanięcia do walki. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem jesieni, na portalu Comparic startuje kolejna, już VII edycja legendarnego konkursu – Liga Traderów.


VII edycję Ligii Traderów czas zacząć!

statuetka liga
Tradycją Ligi Traderów jest nagroda dla zwycięzcy – wykonana w całości ze szkła statuetka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem triumfatora. Czy na statuetce za VII edycję znajdzie się Twoje imię i nazwisko?

Miło mi poinformować, że pod koniec września rozpoczniemy już VII edycję naszego konkursu.

Na najlepszych czekają nagrody, prestiż, szacunek oraz uprzywilejowana pozycja w kolejnej edycji konkursu.

Zapisywać można się w komentarzach pod artykułem podając swój NICK z naszego forum, przy dodawaniu komentarza prosimy podać adres e-mail, na który będą przychodziły powiadomienia o rozgrywkach (np. przypomnienia o oddaniu typu czy opublikowaniu wyników kolejki)

Początek konkursu planowany jest na 29 września – zapisy trwają do piątku 28 września do godziny 18:00.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na forum, prosimy najpierw to zrobić i dopiero podać nick, gdyż podawanie typów będzie jawne i będzie odbywało się przez forum.comparic.pl

Tak jak w poprzednich edycjach na najlepszych zawodników czekają upominki, a na zwycięzcę tradycyjna szklana statuetka. Im wyższa pozycja tym więcej nagród oraz pierwszeństwo ich wyboru. Pełną pulę nagród oraz schemat ich podziału zaprezentujemy niebawem. Dzisiaj prezentujemy regulamin rozgrywek.

W dużym skrócie, dla osób które nie brały nigdy udziały w konkursie – ma on strukturę turnieju sportowego. Zawodnicy rywalizują w bezpośrednich pojedynkach podając swój typ (para walutowa) na okres 2 dni. Każdy mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. W tygodniu odbywają się 2 typowania (w środy oraz przez okres weekendu). Turniej składa się z faz grupowych oraz fazy pucharowej. Z każdej grupy awansują najlepsi zawodnicy, przechodząc do kolejnej fazy turnieju. Rozgrywki zakończą się przed Świętami Bożego Narodzenia. Wszelkie pytania proszę zostawiać w komentarzu pod artykułem.

Tak jak w poprzednich edycjach, podczas losowania pierwszej fazy grupowej obowiązywać będzie system rozstawienia zawodników. Uczestnicy zostaną podzieleni na koszyki podczas losowania wg tabeli wszech czasów, która po VI edycjach wygląda następująco:

W pierwszej fazie grupowej najlepsi zawodnicy poprzednich edycji zostaną rozstawieni, w taki sposób aby nie trafić na siebie w grupie.

Tak samo jak w poprzedniej edycji, po każdej fazie grupowej zawodnicy klasyfikowani będą w rankingu i na jego podstawie łączeni w grupy w kolejnej fazie. W tej edycji schemat ustalania rankingu obejmie cały konkurs tzn. każdy zawodnik fazy pucharowej otrzyma wynik liczony jako: suma punktów z 1 fazy x1 + suma punktów z 2 fazy x2 + suma punktów z 3 fazy x3. Ranking uwzględni więc całe rozgrywki i aktualną formę zawodnika. W fazie pucharowej, w 1/8 finału spotkają się najlepszy zawodnik rankingu z najsłabszym, 2 z 15 itd. W całym turnieju odbędzie się więc tylko jedno losowanie.

REGULAMIN VII edycji Ligi Traderów:

1. Konkurs składa się z 3 faz grupowych oraz fazy pucharowej.

2. W fazie grupowej rozgrywamy mecze systemem każdy z każdym w swojej grupie po 1 meczu. W fazie pucharowej gra się mecz plus rewanż. W fazie tej nie ma remisów, a o zwycięstwie w dwumeczu decyduje korzystniejszy stosunek procentowy. W przypadku remisu – grana jest dogrywka 1 mecz. Mecz o 3 miejsce składa się także z dwóch spotkań. Finał to rozgrywka do 2 zwycięstw tzn. nie liczy się wynik procentowy, a jedynie zwycięstwo. Kto pierwszy odnotuje dwa wygrane mecze wygrywa całe rozgrywki.

3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis. W przypadku dodatniego wyniku zawodnik otrzymuje 2 punkty, wynik ujemny to 1 punkt. Trafiony typ zawsze nagradzany jest punktami, nawet jeżeli zawodnik przegrał mecz.

4. Wynik liczony jest zmianą procentową z dokładnością do 2 miejsc po przecinku z zaokrąglaniem wg zasad matematycznych (w przypadku wyniku 0,00 – nie uwzględnia się trzeciej cyfry po przecinku). Do liczenia wyników korzystamy z platformy brokera XM. (konto DEMO)

5. Zawodnicy grający ze sobą mecz mogą podać taką samą parę walutową, typy muszą mieć jednak inny kierunek. Osoba podająca typ jako pierwsza ma dowolny wybór, gracz typujący jako drugi musi sprawdzić typ swojego rywala. Podanie dokładnie takiego samego typu (ta sama para walutowa i kierunek) skutkuje walkowerem.

6. W fazach grupowych oraz fazie pucharowej mecz trwa dwie doby i na taki okres podaje się swój typ. Nie ma zleceń oczekujących, zleceń TP ani SL.

7. Brak podania typu, spóźnienie lub podanie błędnego typu skutkuje uznaniem meczu jako walkower. Walkower to -1 punkt oraz wynik -3%. Rywal osoby oddającej mecz walkowerem, ma zaliczony wynik jaki uzyskał swoim typem.

8. System punktacji (wynik 0,00% uznawany jest za zyskowny tzn. na korzyść zawodnika):

punktacja9. Typ należy wpisać na forum we wskazanym miejscu. Należy podać nazwę pary walutowej oraz typ K (kupno) lub S (sprzedaż). Dostępne są oznaczenia: sell, buy, up, down, wzrosty, spadki (dopuszczalne są formaty, które jasno wskazują na podany kierunek)

10. Zawodnik podający jako drugi zwój typ może użyć tej samej pary walutowej, musi jednak zawierać ona przeciwny kierunek. Sytuacja, w której zawodnik pierwszy podałby typ np. AUD/CHF Buy – drugi zawodnik CHF/AUD Sell – uznaje się walkower na korzyść osoby typującej jako pierwsza. Drugi gracz użył wprawdzie innego kierunku, aczkolwiek odwrócił kolejność walut w parze, w taki sposób, że oba typy “grają” na umocnienie AUD.

11. Typ należy oddać do godziny 23:00 zarówno w kolejce weekendowej jak i w środku tygodnia. Nawet 1 minutowe spóźnienie oznacza walkower (wg czasu krajowego).

12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut.

13. O kolejności w grupie decydują po kolei: 1.ilość punktów 2. wynik procentowy łączny 3. bezpośredni pojedynek (w przypadku remisu liczy się dokładny wynik).

14. Prawidłowo oddany typ:

– został podany w regulaminowym czasie czyli najpóźniej o 23:00

– jeżeli zawiera taką samą parę walutową jak wcześniej oddany typ przeciwnika, ma przeciwny do niego kierunek

– użyta została para walutowa z punktu 12 regulaminu

15. Model rozgrywek (o opublikowanych wynikach oraz kolejnej kolejce spotkań, zawodnicy będą informowani poprzez wpisy na stronie, forum oraz drogą e-mailową)

 

 

 

 

 

 

16. Zawodnicy z najlepszych miejsc w poprzednich edycji zostaną rozstawieni w taki sposób aby w pierwszej fazie nie trafić na siebie (wg tabeli wszech czasów) Po każdej fazie grupowej zawodnicy, którzy awansowali do kolejnej fazy zostaną sklasyfikowani w rankingu, w którym uwzględnione będą punkty zdobyte od początku turnieju, z większym naciskiem na jego ostatnią fazę. Przykładowo dla fazy pucharowej: punkty z pierwszej fazy grupowej + 2 krotność punktów z drugiej fazy + 3 krotność punktów z trzeciej fazy – dadzą łączną sumę punktów, uwzględniającą całe rozgrywki oraz aktualną formę zawodnika. Po pierwszej i drugiej fazie grupowej, ranking powstanie w identyczny sposób. Ma to na celu rozstawienia najlepszych zawodników aby np. 5 najlepszych po danej fazie nie trafiło do jednej grupy. W przypadku równej ilości punktów w takim rankingu, o kolejności decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatniej fazie rozgrywek (w przypadku równej ilości punktów, decyduje wynik %)

17. O końcowej klasyfikacji zawodników z fazy pucharowej, którzy odpadli na tym samym etapie np. w 1/8 finału, decyduje korzystniejszy wynik osiągnięty w dwumeczu.

18. Awansować do kolejnej fazy grupowej nie może zawodnik, który na swoim koncie ma mniej niż 1 punkt lub ma na koncie więcej niż 2 walkowery. W takiej sytuacji jego miejsce zajmuje najlepszy zawodnik, który nie znalazł się na miejscu premiowanym awansem spośród pozostałych grup.

Wszelkie uwagi i pytania proszę zadawać w komentarzu pod artykułem.

W VII edycji mistrzowskiego tytułu będzie bronił Rexex. Czy jako pierwszy w historii obroni tytuł? Przekonamy się po 12 tygodniach zmagań w turnieju.

Zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Ligi Traderów. Rozpoczęcie rozgrywek już 29 września. Wystarczy podać w komentarzu swój nick z forum. Na adres e-mail podany podczas wpisywania komentarza będą przychodziły powiadomienia np. o możliwości oddaniu typu w każdej kolejce.

Aktualna lista zapisanych osóbConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

42 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here