Naga Marketslogotyp dascoina na tle połączeńNasza redakcja otrzymała sensacyjne nagranie video, na którym liderzy DasCoin instruują członków projektu nt. tego, co mają mówić w czasie przesłuchania w CBŚ.


Na nagraniu video, które publikujemy poniżej, dwie osoby z DasCoin mówią, że otrzymały informację na temat prawdopodobnego posiadania przez prokuraturę listy osób, które należy przesłuchać.

Przesłuchania

CBŚ wysłało do członków DasCoina wezwania na przesłuchania drogą mailową. Liderzy domniemanej piramidy proszą teraz członków projektu o zachowanie spokoju. Namawiają ich także do przekładania przesłuchań z CBŚ na jak najpóźniejsze terminy. DasCoin ma zapewnić doradztwo prawne wszystkim, którzy otrzymają wezwanie od służb.

W nagraniu sugeruje się, że CBŚ może chcieć “wymusić” zeznania.

Całe nagranie obejrzycie poniżej:

Otrzymaliśmy także komentarz prawnika Patryka Przeździeckiego reprezentującego poszkodowanych przez DasCoin:

“Osoby zaangażowane w działalność piramid finansowych ryzykują odpowiedzialnością karną przewidzianą w szeregu przepisów Kodeksu karnego.

Przede wszystkim mowa o odpowiedzialności z art. 286 k.k., penalizującego doprowadzenie innych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem np. poprzez nakłanianie do udziału w piramidzie finansowej. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, w typie kwalifikowanym (znaczna wartość szkody) karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W tego typu przypadkach kolejnym zarzutem towarzyszącym odpowiedzialności w za oszustwo, często jest zarzut z art. 299 k.k. dotyczący prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa (ukrywanie środków, bądź utrudnianie organom ich namierzenia, zabezpieczenia lub przepadku) – czyn zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, lub 10 lat w typie kwalifikowanym.

Stosownie do art. 258 k.k. udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających np. na oszustwie zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Z drugiej strony, należy mieć na uwadze, iż stosownie do art. 259 k.k. nie podlega karze za udział w zorganizowanej grupie przestępczej ten, kto dobrowolnie od niej odstąpił i ujawnił przed organami ścigania wszystkie znane mu istotne okoliczności popełnionego czynu.

Stosownie do art. 60 k.k. na nadzwyczajne złagodzenie kary (wymierzenie kary poniżej dolnego ustawowego zagrożenia lub warunkowe zawieszenie wykonania) mogą liczyć osoby zaangażowane w działalność piramidy finansowej, które:

a/ ujawnią informacje dotyczące innych osób uczestniczących w popełnieniu przestępstwa oraz istotne okoliczności jego popełnienia;

b/ ujawnią i przedstawią informacje oraz istotne okoliczności dotyczące popełnienia innych przestępstw;

c/ uzgodnią z pokrzywdzonymi sposób naprawienia szkody lub szkodę naprawią;

W szczególnych wypadkach, gdy rola sprawcy w popełnieniu przestępstwa była podrzędna, a przekazane przez niego informacje przyczyniły się do zapobieżenia popełniania innego przestępstwa, stosownie do art. 61 k.k. sprawca może liczyć nawet na odstąpienie od wymierzenia kary.

W przypadku piramid finansowych, szczególnie istotną okolicznością wpływającą na zastosowanie nadzwyczajnego złagodzenia kary (lub nawet odstąpienia od jej wymierzenia) będzie ujawnienie miejsca przechowywania środków pochodzących z przestępstwa, schematu przepływów finansowych, konstrukcji piramidy, metod werbowania ofiar, osób zaangażowanych w proceder, w tym personaliów sprawców kierowniczych i innych osób kierujących przestępstwem.”

O tym, że śledztwo CBŚ nabrało rozpędu pisaliśmy już w październiku. Prokuratura w ramach działać operacyjnych zabezpieczyła już 44 mln zł należące do domniemanej piramidy.

Sprawę specjalnie skomentował dla nas Jakub Mościcki, wiceprezes Trading Jam, która to organizacja złożyła pismo do prokuratury z prośbą o interwencję w sprawie DasCoin:

„Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni pracą organów wymiaru sprawiedliwości i liczymy na to, że tempo prac zostanie utrzymane, a sama sprawa wyjaśniona możliwie szybko. Jesteśmy też zaszokowani kwotami podanymi przez prokuraturę. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że w sprawę DasCoina mogą być zaangażowane tak ogromne środki.”

Warto wspomnieć, że przed DasCoinem ostrzegała także posłanka Mirosława Nykiel (PO) w swojej interpelacji z dn. 12 czerwca 2017 r., a także Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Osoby poszkodowane nadal mogą kontaktować się z fundacją pod adresem e-mail: pomoc@tradingjam.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

9 KOMENTARZE

 1. Niech piszą, muszą coś robić by od Siebie zwrócić uwagę, sprawa Daskoin i NetLeaders niebawem się wyjaśni i zostaną odrzucone wszystkie zarzuty i pomówienia. I mam nadzieje że NIK i Prokuratura weźmie za dupę KNF i rozliczy ich za te 700tys. które już wydali na antypromocje Blockchain w Polsce, boją się tego wszyscy jak ognia bo tam co jest raz zapisane nie można tego zmienić, i skończą się okradanie i krętactwa, już na Wall Street o tym zaczyna być głośno ,ale to napewno wszyscy wiedzą.

 2. @Oskar
  Hejter, zjeb genetyczny i nieudacznik życiowy to jest z ciebie! Bo tylko tacy ludzie jak ty i twoi koledzy z daskojna muszą oszukiwać innych ludzi by zarobić jakieś pieniądze.. Jesteście po prostu zerami życiowymi!

 3. DO WSZYSTKICH HEJTERÓW I ZJEBÓW GENETYCZNYCH ! 😀

  MAM DLA WAS ŚWIETNĄ INFORMACJĘ KTÓRA WAS WKURWI JUŻ WKRÓTCE ! 😀

  DAS COIN TO ŚWIATOWY PROJEKT KTÓRY ZMIENI CAŁY ŚWIAT NIEUDACZNICY ŻYCIOWI 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 : D

 4. Tacy promotorzy i naganiacze na licencje bezwartościowej pseudokryptowaluty o nazwie dascoin jak Paciorek, Furmann, Dratwa i inni, powinni być tymczasowo aresztowani, bo będą mataczyć w śledztwie, co już czynią. Ci oszuści wmawiają Polakom że dascoin jest kryptowalutą co jest oczywistym kłamstwem. Kryptowalutę można kupić za dowolną kwotę i nikt nie otrzymuje z tego tytułu prowizji. W przypadku dascoina musimy wydać co najmniej 100 euro! i naganiacze mają z każdego jelenia którego oszukają prowizję. Dascoin to oczywista piramida finansowa! Oszukanych zostało 12 tysięcy Polaków, a oszuści czyli promotorzy i naganiacze dalej działają bo prokuratura i CBŚ działa w żółwim tempie. Promotorzy i naganiacze powinni otrzymać karę 8 lat więzienia, zwrócić pieniądze oszukanym, a tymczasem jeżdzą sobie oni na drogie zagraniczne wycieczki z pieniędzy oszukanych przez siebie Polaków… Ile to jeszcze będzie trwało i kiedy pseudoprojekt dascoin zostanie zlikwidowany?

 5. @Kris
  To piramida i nic więcej, między innymi dlatego, że to Netleaders manipuluje ceną dascoina, a jak nie ma komu go kupić to robią non stop promocje na dascoiny, normalnie jak w biedronce 🙂 Normalnie na cenę kryptowalut wpływa rynek a nie sztuczny popyt wytwarzany dla kolejnych naciągnięć ludzi, Oj skończy się wam to oszustwo w końcu, oj skończy 🙂 Niby że Ci co zakupili dascoiny na początku mieli zarabiać najwięcej, okazuje się że ci co kupują nowe pakiety, dostają setki tysięcy więcej dascoinów, w tej samej cenie co jeszcze np. kilka miesięcy temu, naciągając przy tym kolejnych ludzi, a stan piramidy, ma się coraz gorzej. Skończy się to jak te Skyllexy, Trafficmonsoony, i inne złodziejskie piramidy.,,,

 6. Kogo moje oczy widza, kris, pierwszy naganiacz hybrydowej ‘kryptowaluty’ przyszłości xD. Dupa was boli naganjacze ze ktos sie wam dobierze do niej. W ogole mi was nie zal.

 7. @Karis
  Możesz napisać co dokładnie jest kłamstwem wg Ciebie? To że DasCoin to piramida finansowa nie mająca nic wspólnego z krypto? Że oszukali masę osób sprzedając licencje na coś czego nie ma? Czy może to że CBŚ chce ich wszystkich aresztować i skazać?

 8. Chcialbym zauwazyc ze informacje zawarte w tym artykule sa klamstwem i pisal to jakis pajac bez wiedzy wiec prosba o weryfikacje info zanim cos napiszecie. Fake news fuck fake news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here