Naga Markets

RobloxRoblox ujawnił, że jego dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 18% rok do roku. Z oficjalnego oświadczenia tej firmy wynika, iż w grudniu 2022 r. wyniosła ona 61,5 mln. Zwiększone zainteresowanie tą platformą wpłynęło na jej przychody. Wygenerowała ona prawie 440 mln dol. przychodu, sprzedając wirtualną walutę Robus. 

  • Platforma Roblox poinformowała o tym, że jej dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 18% rok do roku
  • Wspomniany wzrost wpłynął na przychody firmy, ponieważ szacowana kwota generowana przez użytkowników kupujących wirtualną walutę Robus wzrosła od 17% do 20% w grudniu 2022 r. 

Liczba użytkowników Roblox uległa zwiększeniu

Platforma Roblox oznajmiła, iż jej dzienna liczba aktywnych użytkowników osiągnęła poziom 61,5 mln w grudniu 2022 r. Oznacza to wzrost w wysokości 18% rok do roku. Dane te zostały przedstawione w publicznym oświadczeniu opublikowanym na jej oficjalnej stronie. 





Okazuje się, że “widoczny” wzrost liczby użytkowników Roblox wpłynął na jej przychody. Wszystko ze względu na to, iż ci chętnie kupowali przynależną do tej platformy wirtualną walutę pod nazwą Robus. Ta zaś jest zwykle wykorzystywana do zmiany bądź ulepszenia awatara gracza.

Obok zauważono również wzrost liczby godzin spędzonych przez “zaangażowanych” użytkowników na wspomnianej platformie łączącej miliony ludzi poprzez wspólne doświadczenia. Jest ona popularna szczególnie wśród młodych konsumentów. Według przedstawionych danych w grudniu 2022 r. był to wzrost o 21% w porównaniu do 2021 r. 

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie Roblox platforma ta pozwala na udział w grach, spotkania w wirtualnym świecie, udział w wirtualnych koncertach, pokazach mody, a także umożliwia edukację i zapewnia rozrywkę. 

Autor poleca również:

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSamozwańczy Satoshi Nakamoto krytykuje Bitcoina. “To scam bez żadnej wartości”
Następny artykułEUR/USD osiągnie poziom 1,13 w perspektywie 12 miesięcy, ocenia Wells Fargo
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.