Naga MarketsNetflix wczoraj po zamknięciu sesji na Wall Street ogłosił wyniki za pierwsze 3 miesiące tego roku. Liczba subskrybentów podwoiła się i wynosi obecnie 15,77 mln. Prognozy analityków były dużo skromniejsze. Zakładali oni, że ich liczba na koniec Q1 2020 roku wyniesie 7,4 mln.

Netflix podwaja liczbę subskrybentów

Okres kwarantanny, obostrzeń związanych z pandemią sprzyja spółce. Przychody wyniosły 5,77 mld dolarów, zysk na akcję 1,57 USD. To wartości zbliżone do oczekiwanych przez analityków. Przyszłe przychody firmy (z działalności międzynarodowej) mogą ulec zmniejszeniu ze względu na silną aprecjację dolara amerykańskiego. Należy również pamiętać, że w momencie zakończenia pandemii, oglądalność filmów na platformie również może ulec redukcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy amerykański indeks SP500 w tym roku stracił ponad 15 proc. akcje Netflix zyskały 34 proc. To pokazuje, jak walory tej spółki są odporne na lockdown gospodarek świata.

NIE ULEGAJ KRYZYSOWI. POBIERZ RAPORT

Liczba subskrybentów platformy Netflix w poszczególnych kwartałach. Źródło: CNBC
Liczba subskrybentów platformy Netflix w poszczególnych kwartałach. Źródło: CNBC

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here