Naga MarketsLiczba portfeli bitcoin posiadających 100-1000 BTC gwałtownie wzrosła po zakupach Tesli
Elon Musk w karykaturze Investing.com

Ilość bitcoinów (BTC) posiadanych przez wieloryby wzrosła o około 14% po tym, jak Tesla ogłosiła swoje wejście w sektor kryptowalutowy na początku lutego 2021 roku, wynika z najnowszych danych zagregowanych przez platformę analityczną Glassnode.

Tesla kupiła bitcoina. W jej ślady podążyły wieloryby również skupujące BTC

Dane z platformy analitycznej on-chain Glassnode pokazują napływ BTC o wartości około 19,5 miliarda dolarów – według aktualnych kursów wymiany – do portfeli, które posiadają co najmniej 100 BTC i maksymalnie 1000 BTC. Depozyty wzrosły zaraz po tym, jak Tesla ujawniła w swoich styczniowych raportach, że dodała do bilansu BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiadomość ta pojawiła się 8 lutego, kiedy koszt zakupu jednego bitcoina wynosił zaledwie 38 057 dol. na Coinbase. W połowie kwietnia kurs wystrzelił w kierunku 65 000 dol., napędzany przez byki, które spodziewały się, że zaangażowanie Tesli w sektor kryptowalutowy wpłynie pozytywnie na kolejne korporacje i notowane publicznie spółki, które zdywersyfikują swój portfel dolarowy właśnie bitcoinem.

Perspektywy przyjęcia BTC wśród korporacji i innych instytucji rozkwitły z powodu antyinflacyjnej narracji kryptowaluty. Wielu spekulantów postrzegało bitcoina jako ubezpieczenie przed ekspansywną polityką monetarną amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), która osłabiła apetyt inwestorów na tradycyjne bezpieczne przystanie, takie jak obligacje rządowe Stanów Zjednoczonych i dolar amerykański.

Indeks USD wykazuje nieregularną odwrotną korelację z Bitcoinem po marcu 2020 roku. Źródło: TradingView

Tesla, w swoim pierwszym kwartalnym zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) informowała, że chce kupić bitcoina poprzez wykorzystanie rezerwy gotówkowej o wartości 1,5 miliarda dolarów sugerując, że producent samochodów elektrycznych szukał sposobu na zrównoważenie potencjalnego ryzyka dewaluacji dolara.

Metryka podaży BTC Glassnode wykazuje oznaki stabilizacji po ostatnim krachu. Źródło: Glassnode

Cały epizod z Teslą spowodował, że inwestorzy zaczęli dokupować bitcoiny licząc na ich dalszą aprecjację. Wskaźniki Glassnode pokazują, że podaż BTC znajdująca się w rękach wielorybów (posiadający od 100 do 1000 BTC) była stabilna przed ogłoszeniem Tesli, ale gwałtownie wzrosła po tym wydarzeniu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Gdzie znajduje się haczyk?

Jednakże, inny wskaźnik Glassnode, która mierzy podaż bitcoina posiadaną przez portfele z saldem od 10 do 10 tysięcy BTC zaprezentowała spadek zaangażowania z około 455 000 BTC (17,88 mld dol.) do 410 000 BTC (16,11 mld dol.).

Dane pokazują, że jeszcze więksi gracze sprzedali swoje udziały w BTC po ogłoszeniu opublikowanym przez Teslę. W rezultacie stali się oni częścią grupy podażowej z przedziału 100-1000 BTC.

Liczba podmiotów z saldem 1-10 tys. BTC spadła po bitcoinowej inwestycji Tesli. Źródło: Glassnode

Tymczasem wyprzedaż z grupy podażowej 1-10 tys. BTC w niewielkim stopniu zniwelowała hossę na bitcoinie. Kryptowaluta zbliżyła się do wszechczasów na poziomie 65 000 dol., wskazując na mniejsze wieloryby i traderów detalicznych, którzy wchłonęli presję sprzedaży od większych inwestorów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pge | 1 btc | tauron akcje | s&p 500 wykres | notowania ciech | kurs dolara prognozy na najbliższe dni | kurs wirtualna polska |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here