Naga MarketsKarta Revolut
Karta Revolut MasterCard

Liczba Polaków kupujących bitcoiny w aplikacji Revolut wzrosła o 140% kw/kw w I kw. 2021 r., natomiast średnie wydatki klienta na zakup BTC wzrosły o 60% kw/kw, podał Revolut. Firma oferujące dostęp do 21 kryptowalut.

“W pierwszych miesiącach roku obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie bitcoinem, ale też poszczególnymi walutami fiat. Od początku pandemii, liczba klientów na świecie kupujących lub sprzedających kryptowaluty w naszej aplikacji wzrosła trzykrotnie” – powiedział head of crypto w Revolut Edward Cooper, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródłem danych są transakcje ponad 1 mln klientów Revolut w Polsce. W zestawieniu porównano transakcje kupna bitcoinów w okresie 1 stycznia – 31 marca 2021 r. z okresem 1 października – 31 grudnia 2020 r. Prowizja Revolut za kupno lub sprzedaż kryptowalut wynosi 1,5% dla klientów korzystających z planu Premium lub Metal, oraz 2,5% dla klientów korzystających z planu Standard lub Plus, podano również.

Revolut powstał w 2015 roku jako usługa do wymiany walut. Obecnie oferuje m.in. bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków, konta dla firm. Fintech z siedzibą w Londynie zdobył ponad 15 mln klientów na świecie, w Polsce ma ponad 1 mln klientów indywidualnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. w Revolut nie kupuje się bitcoinów. To by znaczyło, że mam potfelni mogę sobie takiego bitcoina gdzieś przesłać. To tak samo jak “kupowanie” złota na giełdzie. Przecież nikt tego złota nie dostaje. Inwestuje się w równowartość złota a w Revolut w równowartość bitcoina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here