Naga MarketsChiński koronawirus rozprzestrzenia się nieustannie. Do dziś wykryto łącznie aż 75 199 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2 012. Warto także zwrócić uwagę, że kolejne kilkanaście tysięcy osób znajduje się w stanie ciężkim lub krytycznym. Niemniej jednak, pozytywnym jest spowolnienie dynamiki wzrostu nowych zakażeń.


Chiny zapanowały nad epidemią?

We wtorek z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 136 osób. W Hongkongu odnotowano także szósty przypadek zgonu poza Chinami Kontynentalnymi. Równocześnie wykryto także 1749 nowych przypadków zakażenia, co jest najniższym dziennym wzrostem od 12 lutego br. W opinii niektórych uczestników rynku jest to dowodem kontroli władz nad epidemią.

Według raportu NYT – w Chinach ok. 150.000.000 (10% populacji Chin) osób nie może w dowolnym momencie opuszczać swojego domu, a około 760.000.000 osób nie może opuścić swoich miast (10% populacji świata).

Koniec kwarantanny na wycieczkowcu Diamond Princess

Istotnym jest również to, że dziś (w środę) kończy się kwarantanna na statku wycieczkowym Diamond Princess, który zacumował ma początku lutego u wybrzeży Jokohamy w Japonii. Co najmniej 542 jego pasażerów i członków  załogi zostało zakażonych wirusem Covid-19, co sprawia, że jest to największe skupisko osób zarażonych poza Chinami. Jak informowaliśmy już wcześniej, w poniedziałek pierwszych pasażerów ewakuowały ze statku Stany Zjednoczone. Około 500 osób, które uzyskały negatywny wynik na obecność wirusa i które nie wykazują żadnych objawów, opuści statek w dniu dzisiejszym, a kolejne osoby zrobią to w najbliższych dniach.

Biorąc pod uwagę, że pasażerowie Diamond Princess pochodzą z ponad 50 krajów – w tym również z Polski – istnieją realne obawy, że powrót turystów do domu przyczyni się do pojawienia się kolejnej fali globalnych infekcji. By temu zapobiec, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Wielka Brytania zapowiedziały, że poddadzą pasażerów kolejnej 14-dniowej kwarantannie, zaś Korea Południowa oświadczyła, że zabroni wjazdu pasażerom wycieczkowca, z wyjątkiem własnych obywateli.

Chiny niszczą i odkażają gotówkę

Jedną z najnowszych metod walki z epidemią jest nieiszczenie i dezynfekowanie gotówki oraz miejsc i elementów, z którymi kontakt fizyczny ma wielu ludzi. W chinach odkażane są nawet guziki w windach czy klamki w drzwiach. Podobne środki zapobiegawcze zastosowano również w przypadku pieniędzy, które zmieniają właściciela wiele razy w ciągu dnia.

Ludowy Bank Chin nakazał lokalnym bankom, by te dosłownie “prały” swoją gotówkę, dezynfekując ją za pomocą wysokiej temperatury lub ultrafioletu, a następnie przechowywać od 7 do 14 dni, zanim ponownie trafi do obiegu. Niektóre banknoty z regionów dotkniętych wirusem, m.in. ze szpitali, autobusów i targowisk, mogą być nawet niszczone.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 19.02.2020 [WIDEO]
Następny artykułPKN Orlen nadal ze słabym sentymentem. Nieco pozytywniej z sprawie elektrowni w Ostrołęce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here