Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak poinformował Department of Labor, liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 28 lipca br. uplasowała się na poziomie 218 tysięcy, co oznacza wzrost o 1 tysiąc w porównaniu z poprzednim tygodniem. Ankietowani ekonomiści spodziewali się jednak wzrostu aż do 220 tys.

Spadła natomiast czterotygodniowa średnia, która wyniosła 214 500, co oznacza spadek o 3 500 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Źródło: DoL

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także fakt, iż ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu kończącym się 28 lipca spadła do 1.724 tys. wobec 1.747 tys. tydzień wcześniej. Prognozy zakładały natomiast, że ilość continuing jobless claims wzrośnie do 1.750 tys.

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można, że publikacja ta nie wywołała zbyt wielkiej zmienności. Mimo to, niezwykle interesująco przedstawia się obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie już kilkadziesiąt minut wcześniej kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia (teraz oporu), co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

GBPUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułObawy BoE w związku z Brexitem osłabiają funta szterlinga
Następny artykułTygodniowy przegląd rynku obligacji Saxo: temat tabu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here