TMS


Wraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak poinformował Department of Labor, zgodnie z prognozami analityków liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 3 listopada br. uplasowała się na poziomie 214 tysięcy, co oznacza spadek o 1 tysiąc w porównaniu ze zrewidowanym dodatnio odczytem z poprzedniego tygodnia (215 tys. zrewidowane dodatnio z 214 tys.).

Spadła również czterotygodniowa średnia, która wyniosła 213 750, co oznacza spadek o 250 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

claims

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także fakt, iż pomimo negatywnych prognoz zakładających wzrost do 1.635 tys., ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu kończącym się 27 października spadła o 8 tysięcy do 1.623 tys. wobec 1.631 tys. tydzień wcześniej.

Jak reagował rynek?

Mimo, że publikacja ta nie wywołała żadnej większej reakcji rynku, to na notowaniach głównych par walutowych dostrzec można kilka ciekawych setupów inwestycyjnych. Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy bowiem, że w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się dość spora reakcja podażowa. Jeżeli zatem rynek ostatecznie odrzuci tą strefę, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania pomarańczowej strefy wsparcia.

Gdyby jednak kurs osunął się jeszcze niżej, wówczas potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.0860.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej EURUSD D1
EURUSD D1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.11.2018
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 8 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here