Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak poinformował Department of Labor, zgodnie z prognozami analityków liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 3 listopada br. uplasowała się na poziomie 214 tysięcy, co oznacza spadek o 1 tysiąc w porównaniu ze zrewidowanym dodatnio odczytem z poprzedniego tygodnia (215 tys. zrewidowane dodatnio z 214 tys.).

Spadła również czterotygodniowa średnia, która wyniosła 213 750, co oznacza spadek o 250 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

claims

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także fakt, iż pomimo negatywnych prognoz zakładających wzrost do 1.635 tys., ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu kończącym się 27 października spadła o 8 tysięcy do 1.623 tys. wobec 1.631 tys. tydzień wcześniej.

Jak reagował rynek?

Mimo, że publikacja ta nie wywołała żadnej większej reakcji rynku, to na notowaniach głównych par walutowych dostrzec można kilka ciekawych setupów inwestycyjnych. Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy bowiem, że w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się dość spora reakcja podażowa. Jeżeli zatem rynek ostatecznie odrzuci tą strefę, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania pomarańczowej strefy wsparcia.

Gdyby jednak kurs osunął się jeszcze niżej, wówczas potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.0860.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej EURUSD D1
EURUSD D1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.11.2018
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 8 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here