Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak poinformował Department of Labor, liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 18 sierpnia br. uplasowała się na poziomie 210 tysięcy, co oznacza spadek o 2 tysiące w porównaniu z poprzednim tygodniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspiera również fakt, iż ankietowani ekonomiści spodziewali się jednak wzrostu aż do 215 tys. Ostateczny odczyt okazał się więc miłą niespodzianką.

Spadła również czterotygodniowa średnia, która wyniosła 213 750, co oznacza spadek o 1 750 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Źródło: DoL

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także fakt, iż ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu kończącym się 11 sierpnia spadła do 1.727 tys. wobec 1.729 tys. tydzień wcześniej. Prognozy zakładały natomiast, że ilość continuing jobless claims wzrośnie do 1.731 tys.

Czy wiesz że…

Wskaźnik podaje liczbę amerykańskich obywateli, którzy ubiegają się lub ubiegali się o benefity z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, raportowane w każdy czwartek przez Departament Pracy USA. Możemy wyróżnić dwie kategorie wniosków o zasiłki – początkowe (initial) oraz kontynuowane (continuing). Pierwsze dotyczą osób ubiegających się o zapomogę po raz pierwszy, drugie natomiast bezrobotnych, którzy kolejny raz korzystają z tej możliwości.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych to niezwykle istotny wskaźnik obrazujący kondycję gospodarki oraz rynku pracy. Średniotygodniowe wyniki początkowych jobless claims wchodzą w skład dziesięciu czynników tworzących Leading Economic Index.

Dla rynków zdecydowanie ważniejsza jest informacja odnośnie początkowych wniosków o zasiłek. Znaczny ich wzrost może oznaczać zwiększające się bezrobocie oraz pogarszającą sytuację ekonomiczną. Jako, że wskaźnik ten należy do niezwykle zmiennych z powodu cotygodniowych odczytów, często stosuje się czterotygodniową średnią kroczącą, aby uzyskać lepszy obraz ogólnego trendu i zachodzących zmian.

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs dotarł do dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś spadki są kontynuowane i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

NZDUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 23.08.2018
Następny artykułPrecedensowy wyrok sądowy: Barclays przyjmie z powrotem zwolnionego tradera
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here