Naga Markets
Axie-Infinity-nft
Axie Infinity. Źródło: screenshot/axieinfinity.com

Liczba użytkowników Axe Infinity spadła do poziomów widzianych ostatnim razem w styczniu 2021 r. przed wielkim boomem na NFT. Gra ta została opracowana przez wietnamskie studio Sky Mavis. Oparto ją na blockchainie Ethereum. Gracze mogą w niej zbierać oraz wybijać tzw. tokeny niewymienialne. Bessa na rynku kryptowalut sprawiła jednak, że i zainteresowanie tego typu cyfrowymi aktywami zmalało.

Liczba graczy Axie Infinity najniższa od początku 2021 r.

Popularna gra typu ‘’graj, aby zarabiać’’ oparta na blockchainie Ethereum, cieszy się mniejszym zainteresowaniem, niż w swoich szczytowych momentach podczas hossy na rynku kryptowalut. Obecnie liczba jej użytkowników spadła do poziomów widzianych ostatnim razem w styczniu ubiegłego r. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi z platformy Activeplayer średnia miesięczna ilość graczy zmniejszyła się do okolic 700 tys. Tak niski poziom pod tym względem ostatnim razem notowany był na początku 2021 r. 

Na zmniejszone zainteresowanie Axie Infinity wpłynęła m.in. tegoroczna ‘’krypto zima’’ oraz sama mechanika gry. Przynależny do niej token Smooth Love Potion potaniał o ponad 95%, a jego podaż wzrosła z okolic 2,4 mld coinów do 40 mld monet. Takie rozwodnienie miało związek z przybywaniem do gry nowych użytkowników, którzy mogli zdobywać tę wirtualną walutę.

Podczas rajdu na rynku kryptowalut w listopadzie 2021 r. Axie Infinity odnotował około 2 mln sprzedaży stworków zwanych Axies zapisanych w formie NFT. Od tego czasu liczby te gwałtownie spadły. W ciągu ostatnich 30 dni sprzedano nieco ponad 300 tys. takich tokenów. 

Wolumeny handlu NFT z mocnym spadkiem

Od stycznia br. obrót tokenami niewymienialnymi zmniejszył się aż o 98%. Zaufanie do GameFi zostało osłabione także w wyniku ataku hakerskiego na Ronin Bridge, w ramach którego skradziono ponad 600 mln dol. 

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMike Novogratz mówi kiedy zakończy się bessa na rynku kryptowalut
Następny artykułERBUD znalazł się w gronie najlepszych pracodawców świata
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here