Naga MarketsOstatnia zwyżka na notowaniach bitcoina sprawiła, że kurs najstarszej z walut wirtualnych znalazł się już zaledwie nieco ponad 2 tysiące dolarów poniżej dotychczasowego rekordu wszech czasów. Fakt ten sprawił, że aż 99,02 proc. osób posiadających aktualnie BTC zakupiło swoje aktywa poniżej aktualnego poziomu cenowego, dzięki czemu osoby te osiągają dodatnie stopy zwrotu z inwestycji. Okazuje się jednak, że transfery środków dokonywana przez najstarszych posiadaczy BTC sprawiły, iż ilość największych wielorybów spadła do najniższego poziomu od 2012 roku.

Wieloryby “chudną” w oczach 

Platforma analiz on-chain Glassnode przeanalizowała sytuację na rynku kryptowalut. Eksperci dostrzegli, że liczba wielorybów posiadających 10 000 BTC lub więcej osiągnęła rekordowo niski poziom zaledwie 82. Ostatni raz liczba ta była tak niska 15 grudnia 2012 roku, kiedy to około 81 portfeli posiadało 10 000 BTC lub więcej. Wówczas cena bitcoina plasowała się jednak na poziomie 13,51 USD. Dziś kryptowaluta kosztuje ponad 60 tysięcy dolarów, co oznacza, że jest ona warta około 450 000 proc. więcej niż w grudniu 2012 roku.Czy to oznacza, że wieloryby Bitcoin są wymierającą rasą? Nie do końca. Liczba adresów posiadających od 100 do 1 000 BTC znacznie wzrosła bowiem w ciągu ostatnich pięciu tygodni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs hrywny | dolar kurs prognoza | index dax | cyfrowy polsat akcje kupno | biomed-lublin gpw | ccc akcje notowania | benefit akcje kupno | aktualny kurs euro dolar |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułSkomplikowane perspektywy dla funta. JP Morgan celuje w poziom 1,33 na GBP/USD
Następny artykułPotencjał spadkowy pary USD/CAD może być w tym tygodniu ograniczony, sugeruje ING
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here