Naga MarketsMimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już niemal 10 lat, to rynek ten wciąż uważany jest za stosunkowo młody. Jego niezwykle prężny rozwój dostrzec można od niespełna dwóch lat a więc od czasu, kiedy w skutek dynamicznego wzrostu wartości Bitcoina, równie dynamicznie zaczęła wzrastać świadomość społeczeństwa i wiedza na temat tego rynku oraz stającej za nim technologii. Ponieważ zdaniem wielu osób Bitcoin stworzony został po to, by stać się globalną walutą, która będzie w stanie konkurować bądź być może nawet wyprzeć kiedyś takie jednostki monetarne jak EUR czy USD, potrzebny jest do niego powszechny i nieograniczony dostęp. W tym celu powstały bitomaty a więc bankomaty, za pośrednictwem których możemy kupić bądź sprzedać BTC. 


Pierwsze tego typu urządzenie zostało zainstalowane przez Robocoin w Vancouver w październiku 2013 r.. Mimo, że od tego czasu bitomaty przeżywały swoje wzloty i upadki, to pomimo pojawiających się niekiedy problemów, ich liczba na świecie stale rośnie tak samo, jak liczba klientów, którzy z nich korzystają.

Najnowsze dane z Coin ATM Radar – wiodącego portalu śledzącego lokalizacje bankomatów bitcoina – pokazują, że bessa na rynku kryptowalut nie miała większego wpływu na tempo instalowania i używania bitomatów. Dane pokazują bowiem, że obecnie na całym świecie jest już ponad 5000 takich urządzeń. W Polsce mamy ich na razie dopiero 40, lecz liczba ta dynamicznie rośnie. Statystyki wskazują, iż codziennie na świecie instaluje się średnio ponad 6 bitomatów (dokładnie 6,1 biomatów dziennie).

Wzrost liczby bitomatów na świecie

Dane pokazują, że bitcoin nadal jest dominującą kryptowalutą na świecie. Zdecydowana większość bo aż 5002 z 5005 istniejących na całym świecie bitomatów obsługuje BTC. 3523 urządzenia obsługują także wymianę Altcoinów, z których najpopularniejsze są Litecoin i Ethereum.

Kryptowaluty obsługiwane przez Crypto ATM

Warto jednak zaznaczyć, że zdecydowana większość bo aż 60,9% urządzeń pozwala jedynie na zakup kryptowalut. 39,0% umożliwia zarówno ich zakup, jak i sprzedaż, a 0,1% oferuje jedynie sprzedaż.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPo FOMC czas na RBNZ – Rynkowe Bitwy Admirałów
Następny artykułSrebro podąża w ślady złota, miedź testuje lokalne maksima
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here