Naga MarketsMoneta Bitcoin trzymana w dłoni przez mężczyznęLiczba aktywnych portfeli na bitcoiny (BTC) wzrosła w ciągu dwóch tygodni poprzedzających ostatni wzrost kryptowaluty – zjawisko zauważa dziennikarz Bloomberga w artykule z 3 kwietnia.

Powołując się na analizę firmy Flipside, Bloomberg poinformował, że liczba aktywnych portfeli cyfrowych posiadających bitcoiny podwoiła się dwa tygodnie przed gwałtownym skokiem ceny, który miał miejsce 2 kwietnia. W ciągu paru godzin BTC zyskał 15 procent i po raz pierwszy w tym roku przekroczył poziom 4 500 dolarów.

Skok aktywności

Według Flipside od 40 do 50 procent wszystkich bitcoinów było przechowywanych w portfelach cyfrowych, które były nieaktywne od jednego do sześciu miesięcy.

Eric Stone, współzałożyciel i szef działu danych w Flipside, powiedział, że coraz więcej ludzi myśli o teraz zakupie bitcoina.

Stone dodał również, że ruchy cen są zwykle wynikiem zainteresowania kryptowalutami kilku dużych graczy rynkowych. Ostatni skok ceny odzwierciedla ponoć przypadek z zeszłej jesieni, kiedy bitcoin wzrósł o 40 procent, chociaż tym razem wielu mniejszych inwestorów „budzi się” do działania. Dave Balter, współzałożyciel i dyrektor generalny Flipside, stwierdził:

Uważamy, że ruch ten jest dużo ważniejszy niż kilka ruchów wielorybów w październiku. Prawdopodobnie oznacza to zmianę postrzegania lub zaufania do tej klasy aktywów”.

Wcześniej Bloomberg poinformował, że niedawny skok na rynku kryptograficznym może być jednak powiązany “z handlem algorytmicznym, który jest metodą wykorzystującą zautomatyzowane oprogramowanie do wykrywania trendów i określania, kiedy należy dokonywać transakcji”.

Bloomberg stwierdza też, że nieoczekiwany wzrost ceny bitcoina o 20 procent mógł zostać wywołany przez transakcje o wartości 100 milionów dolarów dokonane na trzech głównych giełdach. Według Reutersa zamówienie na BTC o wartości 20 000 zostało rozłożone na amerykańskie giełdy Coinbase i Kraken oraz luksemburski Bitstamp.

Bitcoin przekroczył już poziom cenowy na 5 000 USD i rośnie już trzeci dzień z rzędu. Coin jest obecnie sprzedawany po cenie około 5 041 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z kolei analityk rynku bitcoina (BTC), Tone Vays, powiedział, że ostatni wzrost kursu kryptowaluty może nie mieć konkretnego katalizatora. Mówiąc o możliwym bodźcu pobudzenia bitcoina i całego rynku w nocy 2 kwietnia, Vays powiedział, że nie zawsze w takich wypadkach musi zaistnieć “wyzwalacz”. Jego zdaniem może być to tylko efekt spekulacji, a w tym “bitcoin nie różni się od innych aktywów”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here