Naga Marketsświnka skarbonka z monetą BitcoinNa początku tego miesiąca raport o stanie sieci podała firma Coin Metrics. Najnowsze dane historyczne pokazują, że ilość posiadaczy BTC osiągnęła najwyższy poziom w historii. Liczba adresów portfeli zawierających co najmniej 10 Bitcoinów – wartych ponad 100 000 USD – osiągnęła rekordowy poziom. Według BitInfoCharts na dzień 17 września istnieje 157 210 adresów o wartości od 10 do 1 000 000 BTC.


Zobacz również: Bitcoin: 77% Polaków inwestujących w kryptowaluty osiągało zysk

103 adresy posiadają ponad 10 tys. Bitcoinów

Lista adresów Bitcoina ujawnia, że ​w grupie posiadających od 10 do 100 BTC – podzielonych na 140 940 unikalnych adresów – łączna wartość przekroczyła 46 miliarda dolarów. Tymczasem spośród 1942 adresów posiadających od 1 000 do 10 000 BTC każdy, łączna ich wartość przekracza 48,2 miliarda USD. Z kolei tylko 4 adresy mieszczą się w przedziale od 100 000 do 1 miliona BTC, o łącznej wartości 5,35 miliarda USD.

btc
Liczba adresów posiadających co najmniej 10 BTC. Źródło: Coinmetrics

W szczególności te 4 adresy posiadające największą ilość BTC według BitInfoCharts to scentralizowane adresy giełd kryptowalut, co oznacza, że ​​każdy odzwierciedla aktywa przechowywane przez dziesiątki tysięcy indywidualnych użytkowników. Jak poinformował Cointelegraph, miejsce numer pięć zajęła tajemnicza transakcja o wartości 94 000 BTC, która miała miejsce na początku tego miesiąca.

Na osobnym wykresie poświęconym unikalnym adresom portfeli analizowanym pod kątem samej wartości fiducjarnej dane BitInfoCharts wskazują, że istnieje 2118 portfeli o wartości ponad 10 milionów USD i 17 273 adresów o zasobach o wartości 1 miliona USD lub więcej.

btc2
Wielkość , ilość i wartość portfeli BTC

Należy pamiętać, iż duzi gracze lub inwestorzy instytucjonalni potrafią manipulować cenami Bitcoina poprzez generowanie sztucznego wolumenu lub handel na instrumentach pochodnych umożliwiających ekspozycję na Bitcoina bez fizycznego jego posiadania, gdzie znaczącą rolę odgrywa giełda BitMEX oraz obroty na platformie w ramach chicagowskiego CME. Zatem manipulacje na rynku instrumentów pochodnych mogą ostatecznie wpłynąć na realne notowania cenowe.

Z kolei rosnąca tendencja posiadaczy BTC może się utrzymać. Wojna handlowa, która trwa na linii Chiny – USA rozlewa się na nowe fronty. Wiele zaczyna wskazywać, że zaczynamy mieć do czynienia z II zimną wojną w historii świata. Okazuje się jednak, że jej efektem może być to, że Europejczycy zaczną masowo kupować bitcoiny i inne kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here