Naga MarketsJak donosi amerykański SEC już 20 firm złożyło u nich wniosek o licencje na legalną działalność jako giełdy aktywów cyfrowych. Około 50 projektów oferujących ICO wykazało zainteresowanie ubieganiem się o licencje po tym, jak pod koniec zeszłego miesiąca weszło w życie oświadczenie ministerstwa finansów dotyczące zatwierdzania licencji na zasoby cyfrowe .


Zobacz również: Bitmain oferuje routery Wi-Fi kopiące kryptowaluty

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyzwaniem biała księga

Najtrudniejszym zadaniem dla projektów ICO jest stworzenie białej księgi, która zawiera wszystkie szczegóły projektu inwestycyjnego, w tym opis produktu, dystrybucję tokenu cyfrowego i sposób wykorzystania pozyskanych środków,dla inwestorów, powiedział sekretarz generalny SEC Rapee Sucharitakul.

„50 takich projektów chce uzyskać fundusze od społeczeństwa, ale nie mają pewności czy otrzymają koncesje na ich pozyskanie. Wiele firm zainteresowanych otwarciem giełd aktywów cyfrowych twierdzi, że handel kryptowalutami na rynku tajskim jest dość atrakcyjny”. – dodał

Gdy firmy lub spółki giełdowe złożą wniosek o zatwierdzenie licencji, regulator rynku przekazuje dokumenty do Ministerstwa Finansów w terminie do 90 dni, licząc od dnia otrzymania dokumentów. Dyrektorzy, dyrektorzy wykonawczy i akcjonariusze spółki muszą również posiadać zgodę SEC.

Zobacz również: Nowa firma inwestuje w mobilne płatności kryptowalutowe

Tajlandia kroczy z duchem innowacji

Dyrektor generalny JIBEX, Thuntee Sukchotrat, powiedział, że ICO i kryptowaluty są obecnie aktywami, które przyciągnęły zainteresowanie inwestorów na całym świecie.

“Wierzę, że w przyszłości inwestorzy będą inwestować w cyfrowe zasoby zamiast w akcje, a wydajność ICO wzrośnie.” – powiedział Sukchotrat.

Thuntee zauważył, że Tajlandia zaktualizowała przepisy dotyczące handlu kryptowalutami, a także zaznaczył, że istnieje regulator nadzorujący zarówno transakcje, jak i emisje ICO na tym rynku.

“Tylko kwestie dotyczące podatków nałożonych na handel kryptowalutami i potencjalne zyski kapitałowe pozostają nieokreślone” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKalendarz makro – Amerykańska inflacja PPI i claimsy w centrum uwagi
Następny artykułCommerzbank: 128,11 w zasięgu pary EUR/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here