Naga MarketsIkona Facebook na iOSMark Cuban, znany miliarder i współgospodarz „Shark Tank”, wyraził swój sceptycyzm dot. potencjału LibraCoin Facebooka. Uważa, że cyfrowa waluta może przynieść światu więcej problemów niż pożytku. Powiedział to przemawiając na antenie CNBC 12 lipca.

Cuban powiedział, że nie jest “wielkim fanem” Libry i uważa całe przedsięwzięcie za “wielki błąd”.

„Myślę, że w skali globalnej i w krajach, w których nie ma rządów prawa, ani dużej stabilności władz, ani stabilności walutowej, może to być niebezpieczne”

-dodał.

„W jakimś afrykańskim kraju pojawi się jakiś despota, który naprawdę się zdenerwuje, że nie może już kontrolować swojej waluty i tam zaczną się prawdziwe problemy”

– wyjaśnił.

LibraCoin

Stowarzyszenie Libra sugeruje, że chce swoją cyfrową walutą pomóc milionom ludzi na całym globie”

„Na całym świecie ludzie z mniejszą liczbą pieniędzy płacą więcej za usługi finansowe. Ciężko zarobiony dochód jest obniżany przez opłaty, od przekazów pieniężnych i kosztów rachunków oraz opłaty ATM… Kiedy ludzie ci pytają, dlaczego pozostają na marginesie istniejącego systemu finansowego, (…) wskazuje się na brak wystarczających środków, wysokie i nieprzewidywalne opłaty, [czy to, że] banki są zbyt daleko i brakuje im niezbędnej dokumentacji.”

LibraCoin miałby pomóc rozwiązać ten problem. Czy jednak faktycznie się to powiedzie?

Cuban sugeruje, że nie jest „wielkim fanem” Libry z powodu tego, że może ona raczej zaburzyć światowy system finansowy.

Jego pesymizm wpisał się w inne obawy ważnych polityków i urzędników. Demokraci w USA są nawet za przegłosowaniem ustawy, która uniemożliwiałaby wielkim firmom technologicznym emitowania własnych kryptowalut.

Z kolei Donald Trump w swoich tweetach wyraźnie podkreślił, że jest wrogo nastawiony do samego bitcoina (uważa, że to narzędzie przestępców), ale też drażni go koncepcja Facebooka, który to gigant z rynku mediów społecznościowych – jego zdaniem – stara się zostać bankiem bez uzyskania potrzebnych ku temu celowi zezwoleń.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadali się np. gubernator Banku Anglii czy szef Fed. Obaj są zgodni, że LibraCoin powinien zostać przeanalizowany przez władze, nim trafi do użytku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here