Naga MarketslibracoinDyrektor generalny firmy R3 wyśmiał sposób, w jaki Facebook ogłosił plany dot. swojej cyfrowej waluty LibraCoin.

Sceptycyzm związany z nadchodzącą premierą stablecoina LibraCoina Facebooka nadal rośnie. Tym razem głos w sprawie zabrał David Rutter, dyrektor generalny firmy R3 zajmującej się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw. Powiedział, że ogłoszenie planów dot. Libry tego lata było „absurdalnie głupie”, donosi Financial News 18 listopada.

LibraCoin – „naprawdę to naiwne”

Rutter przedstawił swoje uwagi podczas niedawnej konferencji firmowej w Londynie, przyznając, że plany Facebooka dotyczące wydania własnej cyfrowej waluty sprawiły, że decydenci i regulatorzy finansowi przyspieszyli proces badania aplikacji blockchain i kryptowalut.

Rutter dodał też, że ambicja Facebooka, aby wejść do świata systemów finansowych – nad którym uczestnicy rynku pracują od lat – była „naprawdę naiwna”. Powiedział:

„Myślę, że to, co zrobili, było absurdalnie głupie. Sposób, w jaki to przekazali… Tak, wiesz, że to było tak… To było tak prosto w twarz. Brak zrozumienia”.

Rutter kontynuował:

„Kiedy zobaczyliśmy [Facebooka] mówiącego o robieniu koszyka walut Libry, w rzeczywistości, kiedy chcemy przetłumaczyć to z powrotem na [język] walut świata, nie jest to proste. […] To naprawdę naiwne”.

Ostatnie osiągnięcia Facebooka w zakresie płatności

Podczas gdy globalni regulatorzy nadal spierają się o celowość powstania LibraCoin i starają się dojść do porozumienia w tej sprawie, Stowarzyszenie Libra kontynuuje rozwój sieci swojej waluty. Stowarzyszenie zarejestrowało u siebie podobno ponad 30 projektów i 51 000 transakcji w sieci Libra w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ponadto organizacja planuje wprowadzić szereg nowych funkcji w nadchodzących miesiącach, takich jak uruchomienie nowego procesu wypełniania umów licencyjnych dla uczestników i ustanowienie Technicznego Komitetu Sterującego, który ma nadzorować i zarządzać projektem technicznym i rozwojem sieci Libra w imieniu członków stowarzyszenia.

Ponadto Facebook ogłosił uruchomienie nowego systemu płatności fiat o nazwie Facebook Pay. System płatności został zaprojektowany w celu ułatwienia płatności w serwisach Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Premiera LibraCoin ma mieć ponoć miejsce już w 2020 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here