Naga MarketsPrzewodniczący Rezerwy Federalnej Jay Powell ostrzegł wczoraj, że planowana kryptowaluta Facebooka, czyli LibraCoin, nie może być dalej rozwijana do momentu, gdy gigant mediów społecznościowych nie rozwiąże pewnych problemów dotyczących projektu.

„Libra budzi wiele poważnych obaw dotyczących prywatności, [kwestii] prania pieniędzy, ochrony konsumentów i stabilności finansowej”

– powiedział podczas zeznań przed Komitetem ds. Usług Finansowych US House of Representatives Powell.

„Są to obawy, które należy dokładnie i publicznie omówić przed kontynuowaniem [prac]”

– dodał.

Fed zbada LibraCoin

Zdaniem Powella, Rada Nadzoru Stabilności Finansowej Fed i urzędnicy amerykańskiego Skarbu Państwa przyglądają się LibraCoin. Pracownicy z banku centralnego spotkali się z już z przedstawicielami Facebooka kilka miesięcy przed ogłoszeniem oficjalnych planów dot. kryptowaluty portalu.

„Proces rozwiązywania tych problemów powinien być powolny i ostrożny, a nie [powinien być to] sprint”

-powiedział Powell.

Później dodał, że LibraCoin nie może być dalej rozwijane bez wyraźnego sygnału dot. tego, w jaki sposób firma zajęła się kwestiami prania brudnych pieniędzy, itp.

LibraCoin

Facebook – jak dziś oficjalnie już wiemy- badał temat emisji kryptowaluty z urzędnikami USA na parę miesięcy przed ogłoszeniem oficjalnej informacji na ten temat. Mimo tego zaraz po ogłoszeniu, że pracuje nad tego typu projektem, ten spotkał się z ogromnymi kontrowersjami. Gubernator Banku Anglii i szef Fed powiedzieli, że są zwolennikami nowinek technologicznych, ale też uważają za konieczne zbadanie projektu przed jego emisją.

Stowarzyszenie Libra, które ma zarządzać cyfrową walutą, ma na razie 28 pierwszych członków, w tym Mastercard, Visa, Lyft i PayPal. Docelowo ma ich być aż 100. Mimo tego jak na razie banki okazały niechęć do przyłączenia się do projektu.

Sam Powell w zeszłym miesiącu zauważył podczas konferencji prasowej, że pracownicy Facebooka omówili z Fed plany dot. LibraCoin, dodając, że wprowadzenie waluty cyfrowej może przynieść potencjalne korzyści rynkowi. Oprócz tego powiedział w środę, że bank centralny wspiera innowacje w branży usług finansowych, „o ile powiązane ryzyko jest odpowiednio identyfikowane i zarządzane”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here