Naga MarketsLibra traci kolejnego członka. Vodafone opuszcza stowarzyszenie kryptowaluty FacebookaGigant telekomunikacyjny Vodafone opuścił Stowarzyszenie Libra. Wiadomość tą potwierdził już mediom rzecznik firmy w e-mailu z 21 stycznia 2020 r.

Rzecznik napisał do Cointelegrah:

„Grupa Vodafone postanowiła wycofać się ze Stowarzyszenia Libra. Od samego początku mówiliśmy, że pragnieniem Vodafone jest rzeczywisty wkład w rozszerzenie włączenia finansowego. Pozostajemy w pełni zaangażowani w realizację tego celu i uważamy, że możemy wnieść największy wkład, koncentrując nasze wysiłki na M-Pesa. Będziemy nadal monitorować rozwój Stowarzyszenia Libra i nie wykluczamy możliwości przyszłej współpracy.”

M-Pesa działa jednak głównie na terenie Afryki. To platforma da płatności mobilnych opracowana przez Safaricom z Kenii, z którą współpracuje Vodafone.

Libra trwa

Media otrzymały jednak też oświadczenie Stowarzyszenia Libra dotyczące odejścia operatora. „Możemy potwierdzić, że Vodafone nie jest już członkiem Stowarzyszenia Libra”, przekazał w oświadczeniu Dante Disparte, szef ds. polityki i komunikacji w Stowarzyszeniu Libra.

„Chociaż skład członków Stowarzyszenia może z czasem ulec zmianie, struktura zarządzania i technologii Libra zapewnia, że ​​system płatności Libry pozostanie na to odporny”, dodał Disparte. „Stowarzyszenie kontynuuje prace nad bezpiecznym, przejrzystym i przyjaznym dla konsumentów wdrożeniem systemu płatności Libra.” – uspokaja.

Niepokojące fakty

Tyle że Libra ma pod górkę niemal od pierwszych dni, gdy tylko świat poznał plany Facebooka dot. cyfrowe waluty. Projekt krytykują właściwie wszyscy: od urzędników i polityków po zwolenników bitcoina. Dla tych pierwszych waluta Marka Zuckerberga jest zagrożeniem dla polityk monetarnych poszczególnych krajów, zaś dla fanów kryptowalut to korporacyjna zabawka, a nie niezależna cyfrowa waluta oparta na blockchainie.

Do tego doszły i inne problemy. W drugiej połowie 2019 r. wielu gigantów głównego nurtu zdecydowało się opuścić Stowarzyszenie Libra. Mimo tego, że chcieli współtworzyć z Facebookiem nowy projekt, po kolei rezygnują z uczestnictwa w nim.

W październiku 2019 r. z Libry odeszły Visa, Mastercard, eBay i PayPal. Jakie kolejne podmioty opuszczą szeregi organizacji?

Mimo tego niepokojącego procesu, prace nad walutą trwają i ma się ona pojawić na rynku jeszcze w tym roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here