Naga MarketsPomimo tego, iż od przesłuchań pracowników Facebooka przez amerykańskich prawodawców minęły zaledwie 2 tygodnie, zaś jeszcze w zeszłym tygodniu miało miejsce przesłuchanie przed amerykańską Senacką Komisją ds. Bankowości dot. regulacji w zakresie kryptowalut i blockchaina, coraz częściej mówi się o wpływie tych zdarzeń na cały sektor, w tym na „króla kryptowalut”. Zdaniem funduszu Bitwise, Libra przyczyniła się do tego, że przyśpieszyła rozwój Bitcoina o trzy lata.


Libra jako katalizator rozwoju Bitcoina

Bitwise jest jednym z pierwszych funduszy, które umożliwiły inwestorom ekspozycję na aktywa krypto. Ostatnio wystosował on list do swoich klientów, w którym wskazał, iż okres ostatnich 18 miesięcy odkąd zaczęto kierować tego typu listy, był świadkiem wielu zmian, w tym ATH na rynku krypto, wycofania ceny o 80%, po czym mieliśmy do czynienia z wzrostami na poziomie 200%. List wspomina także o wejściu gigantów z rynków finansowych do sektora krypto, takich jak Fidelity, NYSE, TD Ameritrade, a także poważnych graczy z sektora technologicznego, w tym Facebooka, Samsunga, Square czy HTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zdaniem Bitwise, lipiec 2019 roku zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej znaczących miesięcy w historii kryptowalut. Jak przeczytamy w dalszej części listu, komunikat Facebooka o planach wypuszczenia własnej kryptowaluty – Libry, sprawił, że Bitcoin i inne kryptowaluty, z „obrzeży fintechu” zostały przeniesione do mainstreamu. Trafiły one do głównych serwisów informacyjnych takich jak Bloomberg czy CNBC, zaś najbardziej liczący się światowi regulatorzy tacy jak IMF, SEC czy FCA przedstawili swoje zapatrywanie na temat przyszłości kryptowalut.

Zobacz również: Tim Draper: Bitcoin zyska dzięki LibraCoin

Facebook zmienił wszystko

Zdaniem Bitwise, nawet jeśli ostatecznie nie dojdzie do powstania Libry, to mimo wszystko zmieniła ona radykalnie to, w jaki sposób mówi się o kryptowalutach, do tego stopnia, że amerykański Kongres organizuje specjalne przesłuchania trwające dwa dni z rzędu, Sekretarz Skarbu Steve Munchin zwołuje specjalną konferencję prasową, zaś IMF wypuszcza 20-stronicowy raport, w którym waluty cyfrowe nazwane zostały przyszłością pieniądza.

Mimo tego, iż wiele osób sądzi, iż obecna wzmożona uwaga ze strony rządów skierowana na kryptowaluty jest czymś zdecydowanie negatywnym, Bitwise uważa, iż ma to bardzo pozytywny wpływ na całą branżę.

„To, dlaczego ma to obecnie znaczenie, jest fakt, iż poprzez wepchnięcie kryptowalut do centrum uwagi, stojący za Librą Facebook oraz inne czynniki, zmieniły charakter rozmów, jakie inwestorzy na całym świecie prowadzą na temat kryptowalut.”

Zdaniem Bitwise, najlepsze momenty są nadal przed krypto sferą, zaś zwiększony poziom uwagi ze strony regulatorów i innych instytucji przyczyni się do tego, że jej rozwój przyśpieszy. Ostatnie wydarzenia świadczą o tym, że kryptowaluty nie są zaledwie przelotną modą, którą można zlekceważyć.

Bitwise przyznaje, że zwiększony poziom uwagi władz państwowych ma także negatywne skutki, jednak uważa, iż w perspektywie długoterminowej będą one pozytywne, zaś lipiec 2019 można, patrząc z szerszej perspektywy, uznać za miesiąc byczy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here