Naga MarketsLibraByły szef Ludowego Banku Chin (PBoC), Zhou Xiaochuan uważa, że Libra ma niewielkie szanse na osiągnięcie sukcesu jeśli za wszelką cenę będzie dożyć do utrzymania niezależności i braku kontroli ze strony głównych instytucji finansowych. Jego zdaniem projekt Facebooka zdobyłby o wiele większe zaufanie, gdyby znajdował się pod kontrolą organizacji takiej jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).


MFW powinno kontrolować Libre

Zhou jest najdłużej funkcjonującym prezesem chińskiego banku centralnego, który pełnił tę funkcję w latach 2002-2018. To właśnie w trakcie jego kadencji Chiny stały się jedną z wiodących gospodarek świata.

Podczas swojego przemówienia wygłoszonego na szczycie Caixin w Pekinie wskazał on, że jego podejście do Libry oparte jest na obawach związanych ze skutkami zarządzania aktywami przez konsorcjum firm z sektora prywatnego. Podkreślił także, że jest przekonany, iż opinia publiczna zakwestionuje motywacje Stowarzyszenia Libra, chyba, że to znalazłoby się w rękach organizacji międzynarodowej, takiej jak MFW.

 

 

Niezależnie od tych argumentów sugerował, że ogólnie rzecz biorąc, inicjatywa taka jak Libra jest pozytywnym zjawiskiem.

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpadek zatrudnienia uderza w kurs dolara kanadyjskiego
Następny artykułRynek czeka na rozwój wydarzeń w kontekście wojny handlowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here