Naga MarketsPo prawie czterech miesiącach spędzonych na wysłuchiwaniu i odpieraniu zarzutów ze strony regulatorów, prawodawców i polityków, zespół Calibry – podmiotu zależnego od Facebooka odpowiedzialnego za finansową stronę mającej powstać globalnej waluty cyfrowej Libra, w tym portfela do jej obsługi, opublikował swoją pierwszą mapę drogową. Obejmuje ona cztery główne etapy (milestones) mające zostać zrealizowane przed uruchomieniem mainnetu, którego start, zapewne opóźniony, ma nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie w przyszłym roku.


Cztery etapy rozwoju Libry przed uruchomieniem mainnetu

W oficjalnym wpisie na blogu przeznaczonym dla deweloperów zaangażowanych w projekt Libra pojawiła się mapa drogowa podzielona na 4 etapy główne. Jednym z priorytetów jest stopniowe uruchamianie węzłów, zaś do końca pierwszego etapu pięciu z 28 partnerów wchodzących w skład Stowarzyszenia Libra ma już prowadzić swoje węzły. Będą się one dzieliły na dwa typy – węzły odpowiedzialne za walidowanie (zatwierdzanie) transakcji oraz węzły przechowujące historię transakcji. Zanim rozpocznie się ostatni, 4 etap, w projekt ma być zaangażowanych 100 podmiotów.

Zobacz również: LibraCoin pod ostrzałem amerykańskim banków

Stowarzyszenie będzie zamieszczać sukcesywnie opracowany kod w ramach Libra Core na Github oraz zamieści tam także dwie instrukcje dla deweloperów: w jaki sposób operować aplikacje stworzone w Move (język programistyczny Libry) na poziomie lokalnym oraz w jaki sposób operować własną sieć.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Podstawą poszerzania zainteresowanie deweloperów projektem ma być postęp w kwestiach technicznych połączony z „otwartym i transparentnym dialogiem.”

„Jedną z metod, które stosujemy do monitorowania sukcesu projektu jest to, ile postawionych już węzłów jest zarządzanych przez różnych partnerów. Końcowym celem jeśli chodzi o mainnet jest by wszyscy partnerzy mieli postawione węzły w sieci. Każdy węzeł będzie prowadzony w ramach infrastruktury, która będzie połączeniem rozwiązań stacjonarnych oraz chmurowych.”

Aby usprawnić proces uruchamiania kolejnych węzłów oraz zapewnienie ciągłości pracy testnetu, utworzono tzw. mainnet wstępny (Pre-Mainnet). Jest on obecnie dostępny wyłącznie dla partnerów, którzy uruchomili już swoje węzły i zapewnia połączenie pomiędzy nimi.

Jak przeczytamy we wpisie, kwestią nadrzędną jest utrzymanie stabilności systemu:

„Chcemy mieć pewność, że sieć Libra jest w stanie spełnić rygorystyczne standardy dotyczące osiągów oraz ogólna stabilność systemu zanim umożliwimy do niego dostęp.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here