Naga MarketsZaproponowana przez Facebooka cyfrowa moneta Libra musi pokazać, że jest „solidna”, zanim będzie można ją uruchomić, powiedział w czwartek gubernator Banku Anglii Mark Carney.

Gigant rynku mediów społecznościowych planuje wyemitować cyfrową walutę. Wzbudził tym jednak wśród światowych regulatorów obawy, że może ona zaszkodzić obecnemu systemowi finansowemu.

Libra a Bank Anglii

Sam Carney powiedział, że w pierwszej kolejności należy zająć się wieloma kwestiami, takimi jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, a także zarządzanie i przechowywanie aktywów leżących u podstaw Libry.

„Nie możesz mieć problemów z ząbkowaniem, nie można stracić pieniędzy z portfeli”

– powiedział Carney.

„To nie jest uczenie się, musi to być solidne od samego początku lub nie pojawić się na rynku”

-dodał na konferencji prasowej.

Fed a Libra

Przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w środę, że należy dokładnie zbadać projekt Facebooka, zanim trafi on na rynek. Również podkreślając przy tym różne globalne przeszkody regulacyjne.

Libra byłaby rodzajem stablecoina, który byłby wspierany przez rezerwę rzeczywistych aktywów, w tym depozytów bankowych i krótkoterminowych rządowych papierów wartościowych.

„Na rynku jest ponad 50 stablecoinów, a wiele z nich jeszcze nie udowodniło, że są w rzeczywistości „stabilne”

– poinformował opinie publiczną opublikowany w czwartek półroczny raport dot. stabilności finansowej Banku Anglii.

Carney powiedział, że organy nadzoru uznały, że Libra próbuje rozwiązać szereg problemów, takich jak płatności krajowe i transgraniczne, które są zbyt wolne i kosztowne. Mimo tego projekt nadal wzbudza duże kontrowersje wśród polityków, urzędników, a nawet samych zwolenników kryptowalut, dla których nie jest to prawdziwa kryptowaluta.

Kryptowaluty dla wszystkich!

Z kolei słynni bracia Winklevoss, lobbujący od dawna na rzecz BTC i kryptowalut oraz będący właścicielami giełdy Gemini, uważają, że za parę lat większość dużych firm będzie miało swoje cyfrowe waluty.

“Przewidujemy, że w ciągu najbliższych dwóch lat, każda firma będzie miała jakiś projekt związany ze sferą kryptograficzną”

– powiedział Tyler Winklevoss.

“…Będziemy poważnie oceniać Librę, gdyż mogą to być aktywa, które pewnego dnia będą notowane na giełdzie. Jeśli będzie to otwarty protokół, to możliwe”

– kontynuował Tyler.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here