Naga MarketsTemat kryptowalutowego projektu Libra przygotowanego przez Facebooka od wielu miesięcy jest tematem rozognionej debaty rynkowej, która dotyka nie tylko samych sympatyków cyfrowych aktywów, ale również regulatorów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. W 22. odsłonie programu Artyści Rynków, Łukasz Wardyn z CMC Markets twierdza, że dzięki sile rażenia Facebooka, Libra nie będzie produktem niszowym tak jak Bitcoin w początkowej fazie rozwoju, ale od razu uzyska potencjał zrewolucjonizowania rynku finansowego.


Libra spotyka się ze sprzeciwem banków i regulatorów? Pomimo kontrowersji Facebook uruchomi ją już w 2020 roku?

Pierwsze doniesienia dotyczące Facebookowej kryptowaluty Libra zaczęły pojawiać się w czerwcu 2019 roku. Token ma stać się alternatywą dla dotychczasowych płatności globalnych oraz e-commerce, pozwalając gigantowi mediów społecznościowych zaistnieć w nowym, niezwykle istotnym sektorze.

Chociaż wokół projektu narosło wiele kontrowersji i sprzeciwiają mu się duże banki oraz regulatorzy z różnych części świata, to z październikowej wypowiedzi Davida Marcusa wynika, jednego ze współtwórców Libry, że ta powinna zostać uruchomiona w 2020 roku. Więcej szczegółów rynek powinien uzyskać już 23 października kiedy CEO Facebooka, Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed Komisją ds. Usług Finansowych właśnie w sprawie nowej kryptowaluty.

Libra była również tematem rozmowy Jacka Brzeskiego z Łukaszem Wardynem w najnowszym wydaniu Artystów Rynków na antenie Comparic24.tv. Dyrektor regionalny CMC Markets jest przekonany, że jeżeli regulatorzy dopuszczą token do rynkowego debiutu, wtedy ma on szansę zrewolucjonizować współczesne finanse.

„Siła Facebooka i siła jego rażenia sprawi, że nie będzie to instrument niszowy jak Bitcoin i tysiące innych kryptowalut na swoim starcie. Co prawda Libra znajduje się w fazie testowej, ma pewne problemy regulacyjne oraz z dużymi partnerami i wiele kwestii pozostaje nadal do wyjaśnienia. W efekcie mogą minąć lata zanim Librę uda się uruchomić” – wyjaśnia Wardyn.

Łukasz Wardyn stoi więc w opozycji do pozytywnych prognoz Marcusa, który chciałby zobaczyć w pełni funkcjonującą Librę już w przyszłym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here