Naga MarketsBitcoin BTCPo niezwykle dynamicznych, środowych spadkach, w skutek których cena Bitcoina osunęła się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 7600 USD, czwartkowa sesja przebiegała już o wiele spokojniej. Mimo, iż notowania najstarszej z walut wirtualnych wciąż utrzymują się poniżej ostatnio pokonanego poziomu, to dalsza deprecjacja nie jest póki co kontynuowana.


Bitcoin wybija dołem z konsolidacji

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że jego cena poruszała się na przestrzeni ostatniego miesiąca w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że – z czysto technicznego punktu widzenia – konsolidacja jest formą korekty i statystycznie rynek częściej wybija w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem, nie dziwić powinny także środowe spadki. Powodów do optymizmu nie daje jednak fakt, iż pokonanie wsparcia w wysokości 7600 USD mogło otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się obecnie rejony 6800 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena BTC utrzymuje się poniżej 7500 USD
Cena BTC utrzymuje się poniżej 7500 USD

Libra może mieć podobny wpływ na rynek kryptowalut jak halving na bitcoinie

Zwolennicy BTC często argumentują jego zbliżające się (ich zdaniem) wzrosty nadchodzącym halvingiem. Tomasz Rozmus wskazuje również, że podobny wpływ na wycenę kryptowalut może mieć projekt Libra.

– Walka w konkresie amerykańskim na argumenty trwa. Libra pomimo tego, że jeszcze oficjalnie nie powstała i nie wiadomo czy powstanie, już sprawiała dużo dobrego. Spowodowała ogólnoświatową dyskusję o kryptowalutach i zmusza rządzących do zapoznania się z nowymi pieniędzmi. Amerykanie mają dużo do stracenia, gdyż równolegle Chiny prowadzą prace nad własną cyfrową walutą i tym samym zagrażają dominacji dolara amerykańskiego – wskazuje Rozmus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara zakończy tydzień nad 3,84 zł? USDPLN pod presją sprzedających
Następny artykułKurs srebra (XAGUSD) przedziera się przez 18$. Metal szlachetny realizuje scenariusz wzrostowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here