Naga MarketsJak twierdzą analitycy giełdy kryptowalut Biance, po ostatnim wstrzymaniu krypto-projektu Facebooka, Libra ma całkowicie zmienić  oblicze sektora płatności. Takie wnioski zostały wysunięte po dogłębnej analizie najnowszej “Białej księgi” tzw. Whitepaper.

Libra zrewolucjonizuje sektor płatności?

– “Libra może zrobić to samo dla znanego nam systemu płatności, co firma SpaceX zrobiła dla przemysłu kosmicznego” – napisali w raporcie analitycy Biance.

Te artykuły również Cię zainteresują
Porównanie zaproponowane przez Binance Research wskazuje, że Libra może radykalnie zmienić sektor płatności, oferując szybszy czas realizacji i ogólną szybkość transakcji.

Ponadto, jak wskazuje raport, “istnieje bardzo niewiele systemów płatniczych, a większość z nich jest obsługiwana przez bank centralny i ma jedynie zasięg regionalny“, co doprowadziło do jego notatki porównawczej SpaceX. Jako waluta globalna, Libra ma większy zasięg, a zatem i potencjał.

Binance Research zagłębił się w najnowszą białą księgę Libry, wydając raport z którego wynika, że rozwiązania zaproponowane przez Facebooka mogą znacząco zmienić znany do tej pory system płatności.

– “Sama korzyść z emisji szeroko dostępnych, programowalnych pieniędzy już zainicjowały wielorakie zwiększenie wydajności” – napisano w raporcie.

Libra nie ma za sobą “różowej” przeszłości, projekt napotkał na spore przeszkody w ubiegłym roku. Po wydaniu pierwszej białej księgi w czerwcu 2019 r., organy regulacyjne szybko zainteresowały się sprawą, wstrzymując realizację projektu podczas szeregu rozpraw sądowych. Libra dokonała jednak kilku zmian w swoich planach, najwyraźniej słuchając organów regulacyjnych, na co wskazuje raport Binance’a.

– “Misją Libry jest umożliwienie stworzenia prostej globalnej waluty i infrastruktury finansowej, która daje prawa miliardom ludzi” – czytamy w białej księdze.

Powołując się na najnowszą białą księgę Libry, Binance Research wskazało trzy podstawowe elementy tego przedsięwzięcia – łańcuch blokowy Libry, Monety Libry, oraz niezależny organ zarządzający znany jako Libra Association.

Przeczytaj również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here