Naga Marketslibra15 października miało miejsce podpisanie aktu założycielskiego Stowarzyszenia Libra, w którym udział wzięło 21 podmiotów deklarujących udział w tworzonym z inicjatywy Facebooka projekcie globalnej waluty cyfrowej. Okazuje się jednak, że jak dotąd żadna z 20 firm współpracujących z Facebookiem nie zobowiązała się jeszcze do finansowego wsparcia tych wysiłków.


Warto przypomnieć, że już w czerwcu br. Facebook zapowiedział, że od każdego z partnerów założycieli Stowarzyszenia Libra oczekuje się wsparcia finansowego w wysokości 10 milionów dolarów. BBC powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą donosi jednak, że póki co nie udało się osiągnąć w tej kwestii porozumienia. Wielkość finansowania nie była także omawiana podczas pierwszego walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Libra, które odbyło się w zeszłym tygodniu.

Samo Stowarzyszenie odmówiło jednak komentarza w tej sprawie. Nie mamy więc pewności, czy Libra ma wsparcie finansowe z jakiegokolwiek innego źródła niż sam Facebook.

Zobacz także: Stowarzyszenie Libra będzie liczyło 100 członków do uruchomienia Libry

Firmy należące do Stowarzyszenia Libra powiedziały BBC, że nie wyznaczono jeszcze konkretnego terminu uiszczenia opłaty w wysokości 10 milionów dolarów. Wskazały one jednak, że prawdopodobnie zainwestują w projekt, kiedy zostaną o to poproszeni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułProdukcja ropy w USA zwolni – twierdzi Goldman Sachs
Następny artykułW kraju nad Wisłą spokojnie – dobre dane z branży budowlanej i rynku pracy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here