Naga MarketsW najnowszym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat Libii, gdzie siły zbrojne pod wodzą Khalifa Haftara, które stoją w opozycji do władz w Trypolisie od piątku blokują pola naftowe kraju, ograniczając wydobycie ropy naftowej praktycznie do zera. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


W 2017 roku Libia odpowiadała za 1,8% światowego eksportu ropy naftowej

Administracja Haftara, dominująca na wschodzie kraju wielokrotnie starała się eksportować ropę naftową z pominięciem państwowej spółki NOC, ale dotychczas było to udaremniane przez zakaz ONZ. Do wtorku odwołano 9 tankowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konflikt pomiędzy wschodem a zachodem Libii trwa nieprzerwanie od pięciu lat, a niestabilna sytuacja utrzymuje się od momentu zakończenia reżimu Muammara Kadaffiego w 2011 roku. Siły Haftara są wspierane przez Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i rosyjskich najemników, podczas gdy oficjalny rząd Premiera Fayez al-Serraj jest wspierany przez Turcję. Za tydzień w Genewie ma się rozpocząć komitet złożony z pięciu przedstawicieli każdej ze stron konfliktu, który ma omówić mechanizm realnego zawieszenia broni w Libii i rozpoczęcia negocjacji pokojowych – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here