Naga MarketsLibet to największy producent kostki brukowej w Polsce.

libet

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o niemal 14% przy bardzo dobrych obrotach, jednak ostatecznie sesja zamknęła się zaledwie 3% na plusie. Jest to efekt publikacji świetnych wyników uzyskanych w drugim kwartale. Zysk netto sięgnął 4,23 mln zł podczas, gdy rok temu wynosił 3,68 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 7,42 mln zł wobec 7,83 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 63,79 mln zł wobec 55,87 mln zł rok wcześniej. W sumie, w całym półroczu zysk wynosi 17,86 mln zł w porównaniu z 0,26 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 82,94 mln zł w porównaniu z 80,07 mln zł rok wcześniej. Widać jak na dłoni, że przeprowadzone w spółce działania naprawcze przyniosły wymierny efekt. Spółka ma za sobą potężne spadki i obecnie szykuje się odbicie w ramach kanału spadkowego. Celem popytu mogą więc być okolice 0,80 zł.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni.

elemental

Spółka opublikowała wczoraj raport z wynikami za drugi kwartał oraz pierwsze półrocze. W drugim kwartale Elemental odnotował 6,06 mln zł zysku netto wobec 9,85 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 16,04 mln zł wobec 13,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 534,68 mln zł wobec 443,51 mln zł rok wcześniej. W całym półroczu spółka miała 12,2 mln zł zysku netto w porównaniu z 15,15 mln zł zysku rok wcześniej. Historycznym wynikiem w pierwszej połowie roku było odnotowanie przychodów ze sprzedaży na poziomie powyżej 1 miliarda złotych. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 27%. Spoglądając na wykres tygodniowy, wdaje się, że zwyżka może kierować się w stronę okolic 1,90 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here