Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Libet S.A. jest wiodącym producentem budowlanych wyrobów betonowych w Polsce.

Spółka odnotowała wczoraj drugą udaną sesję z rzędu. Tym razem wzrosty sięgnęły 5,3% przy najwyższych obrotach od niemal miesiąca. Pozytywna reakcja rynku to efekt informacji o …nie wypłacaniu dywidendy. Widać, że przeznaczenie kapitału na spłatę zadłużenia oraz nakłady inwestycyjne, kosztem dywidendy, może być dobrze odebrane przez akcjonariuszy. Na wykresie tygodniowym widać, że wzrosty trwają od września ubiegłego roku. Cena obecnie zmaga się z oporem okolic okrągłych 2 zł, a także linią łączącą wcześniejsze wierzchołki. Wybicie tego oporu otworzy drogę do dalszego wzrostu ceny. O spółce pisałem ostatnio 17 listopada.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa jest dystrybutorem odzieży dziecięcej, którą sprzedaje pod marką własną Coccodrillo.

Podczas środowej sesji spółka podrożała o 5,6%. Dzięki temu ruchowi doszło do wybicia z bardzo ciasnej konsolidacji jaka miała miejsce podczas ostatnich kilkunastu dni. Wybicie powinno oznaczać kontynuację trwającego od połowy lutego, bardzo dynamicznego trendu wzrostowego. Wydaje się, że popyt powinien atakować w najbliższym czasie historyczne maksimum notowań. Spółka pod koniec kwietnia otrzymała rekomendację z ceną docelową przy 35,90 zł. Jej realizacja oznaczałaby wyjście na nowe maksima, a to mogłoby przełożyć się na dalsze wzrosty, dla których przeszkodą wydaje się być jedynie ewentualna korekta na szerokim rynku. O potencjalnych wzrostach informujemy od 6 lutego.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na USDCHF 11.05.2017
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – przygotuj się na brytyjski Super Czwartek!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here