Naga MarketsSECJohn Berlau, członek libertariańskiego think tanku Competitive Enterprise Institute, skrytykował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zakresie regulacji kryptowalut. Berlau przedstawił swoje komentarze w raporcie opublikowanym 11 kwietnia.

W dokumencie zatytułowanym „Kryptowaluta i nieograniczone wykorzystanie mocy SEC: dlaczego spekulacyjne towary konsumpcyjne nie są papierami wartościowymi” Berlau twierdzi, że technologia blockchain i kryptowaluty to innowacje, które transformują gospodarkę, ale których potencjał został zahamowany przez „uciążliwe regulacje”.

Wielkie zagrożenie

Berlau twierdzi, że „wśród federalnych agencji nadzoru finansowego żadna nie stanowi większego zagrożenia dla kryptowalut i związanej z nią technologii blockchain niż Securities and Exchange Commission”. Uważa, że takie zwalczanie technologii uniemożliwia przedsiębiorcom eksperymentowanie z nowymi pomysłami i aplikacjami.

Argumentował dalej, że kontrola SEC może zagrozić funkcjonalności technologii blockchain, jeśli agencja uzna kryptowaluty za „zabezpieczenie”. Stwierdził, że regulacyjne podejście SEC do kryptowalut może zaszkodzić inwestorom detalicznym:

„Uznanie kryptowaluty za „zabezpieczenie” może spowodować, że kryptowaluta nie będzie dostępna dla inwestorów z klasy średniej z powodu samej biurokracji – zarówno wynikającej z przepisów SEC, jak i z przepisów dotyczących regulacji finansowych, takich jak ustawa Sarbanesa-Oxley’a z 2002 r. i ustawa Dodda-Franka z 2010 r. – która utrudniła małym inwestorom dostęp do akcji spółek na wczesnym etapie rozwoju.”

Raport kontynuuje krytykę testu Howey’a zastosowanego przez SEC i Sąd Najwyższy w celu określenia, czy transakcje kwalifikują się jako „kontrakty inwestycyjne”. Berlau stwierdził, że test dał agencji „uprawnienia do regulowania wielu kryptowalut jak papierów wartościowych”, pozwalając tym samym na podjęcie bardziej drastycznych środki wobec kryptowalut, niż ma to miejsce w przypadku innych inwestycji.

Jak regulować?

W kwietniu SEC opublikował dokument, który miał pomóc uczestnikom rynku ustalić, czy aktywa cyfrowe są uważane za zabezpieczenie.

Komentując ten dokument, Berlau stwierdził, że „wydaje się, że jeszcze bardziej rozszerza on Test Howey’a i znacznie poszerza, jakie produkty można uznać za papiery wartościowe”.

W tym tygodniu amerykańscy ustawodawcy ponownie wprowadzili na obrady Izby Reprezentantów ustawę o definiowaniu kryptowalut i tokenów. Gdyby ustawa stała się prawem, wykluczałaby waluty cyfrowe z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here