Naga MarketsKuba Wojewódzki, Puls Biznesu, znani goście, „luka fortuny” i Bitcoin Circuit. Ten zestaw brzmi aż nadto znajomo i kojarzy się z działaniami oszustów kryptowalutowych, którzy wykorzystując sylwetki polskich celebrytów próbują wyłudzić pieniądze od inwestorów od co najmniej 6 miesięcy. Po Robercie Lewandowskim oraz Macieju Orłosiu przyszedł czas na bezprawne wykorzystanie postaci reprezentanta Polski w skokach narciarskich, Dawida Kubackiego.


Sposób na Puls Biznesu i Kubę Wojewódzkiego. Do trzech razy sztuka?

Schemat działania oszustów jest o tyle bezczelny, że nie ulega większej zmianie od września 2019 roku. To właśnie wtedy fałszywa strona podszywająca się pod Puls Biznesu informowała, że „eksperci są pełni podziwu dla Roberta Lewandowskiego i jego ostatniej inwestycji, co wywołało przerażenie wśród dużych banków”.

Zaledwie dwa miesiące później w sieci pojawił się kolejny klon Pulsu Biznesu z dokładnie takim samym artykułem. Tym razem jednak o „luce fortuny”, dzięki której Polacy „zgarniają już miliony złotych bez wychodzenia z domu” mówił prezenter telewizyjny Maciej Orłoś, goszczący rzekomo w programie publicystycznym Kuby Wojewódzkiego.

Dawid Kubacki wykorzystany przez oszustów do promocji Bitcoin Circuit

Tym sposobem dochodzimy do marca 2020 roku i kolejnej próby wyłudzenia środków na artykuł w fałszywym Pulsie Biznesu. Jego tytuł, treść oraz architektura całej strony od pół roku pozostają niezmienne. Zmianie uległo jedynie nazwisko i zdjęcie głównego bohatera – tym razem oszuści posłużyli się sylwetką Dawida Kubackiego (fałszywa strona dostępna jest pod adresem: https://hem-news.org/pl/).

W zeszłym tygodniu Dawid był gościem programu „Kuba Wojewódzki Show”, w którym ujawnił nową „lukę fortuny”. Taka „luka”, wg jego słów, może zamienić każdą osobę w milionera w ciągu 3-4 miesięcy. Kubacki przekonywał wszystkich ludzi w Polsce, by skorzystali z tej świetnej okazji, zanim wielkie banki ostatecznie tego zabronią – informują oszuści reklamujący projekt Bitcoin Circuit.

13 tysięcy w 24 godziny. Im głębiej w las, tym robi się ciekawiej

Swingowany artykuł w wielu miejscach prowadzi do strony systemu Bitcoin Circuit, która oferuje dołączenie do systemu Bitcoinowego i zarobienie gwarantowanych 13 tysięcy dolarów w przeciągu pierwszych 24 godzin.

– Systemu Bitcoin to grupa zarezerwowana wyłącznie dla ludzi, którzy wskoczyli na szalone zwroty oferowane przez Bitcoin i dzięki temu po cichu zgromadzili fortunę. Członkowie Systemu Bitcoin co miesiąc korzystają z wczasów na całym świecie, zarabiając na swoim laptopie zaledwie kilkoma minutami „pracy” każdego dnia – zachęca do inwestycji strona (zachowana pisownia oryginalna).

Członkami systemu mają być między innymi Richard Branson, Elon Musk oraz Bill Gates.

W witrynie ciężko znaleźć jakikolwiek regulamin korzystania z usług, stopa informuje jedynie, że handel kontraktami CFD może doprowadzić do utraty środków. Wynika z tego, że platforma oferuje najprawdopodobniej inwestycje w instrumenty pochodne oparte o Bitcoine i/lub inne kryptowaluty.

Naszym czytelnikom zalecamy szczególną ostrożność i unikanie inwestycji w przypadku tego typu projektów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInvest Cuffs 2020 – wykłady z konferencji online odtworzono 165 tys. razy
Następny artykułTeoria Boxów w połączeniu z PA i Fibo – webinar już dziś o 20:00
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

3 KOMENTARZE

  1. Lexatrade. com oszukali też mnustwo ludzi w tym mnie w ostatnich miesiącach. Proszę też o tym napiszcie w reklamie też bym Lewandowski.
    Pieniędzy już pewnie nie odzyskam ale warto oszczec innych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here