Naga MarketsLetus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Po zakończeniu czwartkowej sesji, Letus poinformował o umowie w zakresie handlu i montażu paneli fotowoltaicznych z firmą Lumifil Innovation Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie. Już podczas czwartkowej sesji akcje spółki drożały na zamknięciu o ponad 33%. W piątek rano akcje zyskują kolejne 30%, przy bardzo wysokich jak na spółkę obrotach. Walory Letus w ostatnim czasie przebywały w korekcie wzrostów z lipca br.

  • Letus z nową umową w segmencie fotowoltaiki.
  • Dotyczy ona handlu i montażu paneli fotowoltaicznych i wszelkich podzespołów do montażu paneli.
  • Akcje spółki drożeją podczas piątkowej sesji o ponad 30%, a kurs przekroczył 5 zł.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Letus podpisał umowę w zakresie handlu i montażu paneli fotowoltaicznych

Po zakończeniu czwartkowej sesji, Letus opublikował komunikat o nowej umowie.

Zarząd Spółki pod firmą Letus Capital S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Spółka) informuje o podpisaniu Umowy o współpracy z Lumifil Innovation Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie w zakresie handlu i montażu paneli fotowoltaicznych i wszelkich podzespołów do montażu paneli jak również innych rozwiązań dotyczących oszczędności energii i ekologicznego wykorzystania energii pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych. Działanie to wpisuje się w strategię Spółki, która została o tą część zaktualizowana raportem ESPI 1/2020 z dnia 21 lipca 2020 roku.

Liderem na polskiej scenie fotowoltaiki jest Columbus Energy. Spółka również jest notowana na małej giełdzie NewConnect.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje spółki drożeją w piątek o ponad 20%!

Zarówno czwartkowa jak i piątkowa sesja przynoszą bardzo dynamiczne wzrosty na walorach notowanej na NewConnect spółki Letus. Wzrosty mają związek z kolejną umową dotyczącą rozwoju w branży fotowoltaiki o czym pisałem wyżej.

Patrząc na wykres, akcje bardzo dynamicznie rosły w lipcu bieżącego roku, kiedy kurs poszybował o 2000% z poziomu 1 zł. do ponad 20 zł. Wzrosty były spowodowane między innymi komunikatem o aktualizacji strategii, spółka poinformowała o zamiarze sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych oraz budowy farm na własnych gruntach.

W komunikacie napisano:

“Zarząd zbudował szeroką bazę kontaktów, która umożliwi odpowiednią realizację  założeń przy rentowności samego przedsięwzięcia, jak i wysokiej konkurencyjności” – zapewniono w komunikacie. “Obecnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym partnerem, który prowadzi już sprzedaż instalacji fotowoltaicznych, podmiot ten będzie obsługiwał zamówienia Letus Capital do momentu zbudowanie własnego zespołu fachowców od rynku fotowoltaiki”.

Notowania Letus Capital z ostatnich miesięcy. Źródło: stooq.pl

Na wykresie rysuje się formacja spodka, którą doskonale podkreślają wzrosty z ostatnich sesji. Kurs w październiku zyskał już blisko 100%, jednak notowania ciągle się o ponad 70% niżej, niż podczas szczytu z przełomu lipca i sierpnia bieżącego roku, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

W piątek po godzinie 10, akcje Letus drożeją o ponad 30%, a kurs osiągnął pułap 5,35 zł. Obroty również są bardzo wysokie jak na spółkę, dochodzą już do 800 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here