Naga MarketsLetus Capital skupi się na rozwoju fotowoltaiki oraz inkubatora innowacyjnych projektówNotowany na NewConnect Letus Capital zaktualizował strategię rozwoju. Spółka będzie rozwijać działalność w oparciu o dwa filary działalności – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiego filaru spółka rozwinie działalność na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i form oraz budowy własnych farm fotowoltaicznych. Równocześnie spółka będzie rozwijać inkubator innowacyjności.

Letus Capital zamierza rozwijać się w stronę nowych technologii oraz ekologii

Aktualizacja strategii jest efektem zmieniającego się otoczenia oraz działań, które podejmowaliśmy w ostatnim czasie. Jest to ewolucja wcześniejszej strategii i działań skupionych ogólnie na odnawialnych źródłach energii oraz elektromobilności. Chcemy skoncentrować się na rynku instalacji fotowoltaicznych, dostarczając klientom produkt oraz jego finansowanie. – komentuje Dariusz Przewłocki, prezes zarządu Letus Capital.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach działalności na rynku fotowoltaiki spółka zaoferuje klientom różne formy finansowania, w tym leasing, który będzie spłacany przez klientów dzięki oszczędnościom na kosztach energii elektrycznej. Spółka zamierza również budować farmy wiatrowe na własnym gruncie. Obecnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym partnerem, który prowadzi już sprzedaż instalacji fotowoltaicznych, podmiot ten będzie obsługiwał zamówienia Letus Capital do momentu zbudowanie własnego zespołu fachowców od rynku fotowoltaiki.

Równolegle Letus Capital będzie wspierał rozwój nowych technologii poprzez inkubator innowacyjności, który będzie realizował patenty, wynalazki oraz innowacyjne pomysły. Działalność w tym obszarze będzie realizowana poprzez rozwijanie spółek StartUp z udziałem pomysłodawców, organizowanie pomocy prawnej w zakresie ochrony patentowej, wdrażanie i komercjalizację wybranych pomysłów, patentów i wzorów przemysłowych oraz pozyskiwanie środków z programów unijnych.

Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenia biznesowe, chcemy pomóc młodym biznesmenom i innowatorom rozwijać działalność oraz komercjalizować swoje pomysły. Nie ograniczamy się do wybranych branż, skupiamy się na innowacyjności, potencjale do komercjalizacji i skalowania. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy w tym obszarze i w najbliższym czasie uruchomimy pilotażowe projekty.  – dodaje Dariusz Przewłocki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 22 lipca 2020 r.
Następny artykułBiomed-Lublin [BML], Ciech [CIE] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here