Naga Markets

Letus Capital, notowana na warszawskiej giełdzie spółka działająca w obszarze finansów, nowych technologii oraz fotowoltaiki, podpisała umowę na zbadanie globalnej zdolności patentowej unikatowego drona o roboczej nazwie XFO 2020. Nietypowe podejście do konstrukcji drona pozwoli zbudować system latający nowej generacji, który umożliwia skalowanie konstrukcji do wielkości pozwalającej na transport przedmiotów, towarów, a nawet osób. Letus Capital aktywnie wspiera pomysłodawców i wynalazców w zakresie ochrony patentowej i komercjalizacji projektów poprzez własny inkubator innowacyjności.

Letus Capital podpisała umowę na zbadanie globalnej zdolności patentowej unikatowego drona o roboczej nazwie XFO 2020

Letus Capital podpisał umowę na zbadanie zdolności patentowej na całym świecie z zespołem wynalazców innowacyjnego drona o roboczej nazwie XFO 2020. Jest to system latający nowej generacji pozwalający przeskoczyć obecne ograniczenia standardowych dronów o napędzie śmigłowym, których obecna budowa nie pozwala na dowolne skalowanie konstrukcji przy zachowaniu odpowiednich norm bezpieczeństwa.– Aktywnie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które mają szansę na globalną komercjalizację. Podpisana umowa obejmuje zbadanie zdolności patentowej na całym świecie. W przypadku pozytywnej oceny chcemy wspierać zespół wynalazców w uzyskaniu ochrony patentowej i być może również komercjalizacji drona. Nie mamy wątpliwości, że XFO 2020 to przełom w technologii latania, dlatego optymistycznie podchodzimy do tego procesu. – komentuje Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

XFO 2020 nie posiada standardowych śmigieł, maszyna ma kształt dysku, który według jej wynalazców jest najbardziej optymalnym aerodynamicznie kształtem. Urządzenie unosi się dzięki odpowiedniej konstrukcji i innowacyjnemu rozwiązaniu aerodynamicznemu. Dzięki swojej konstrukcji dron charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na energię potrzebną do lotu, niższymi kosztami produkcji i użytkowania oraz większym bezpieczeństwem niż obecna generacja maszyn.

– Do momentu powstania XFO 2020 nikt wcześniej nie wiedział, jak praktycznie można wykorzystać zalety kształtu dysku w maszynach latających. Według naszej wiedzy jest to unikalny projekt na skalę światową. Po dokładnej analizie możliwości patentowych oraz przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji, wspólnie z wynalazcami przedstawimy więcej szczegółów projektu. – dodaje Tomasz Andrzejczak.

Letus Capital w ostatnim czasie ogłosił zamiar przejścia z rynku NewConnect na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Według uchwały zarządu, decyzja na temat przejścia spółki na Główny Rynek ma zostać podjęta na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 26 sierpnia 2020 r.
Następny artykułW piątek wystąpienie szefa FED. Powell zapowie średni cel inflacyjny?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here