Naga MarketsLetus Capital negocjuje warunki współpracy z SoftblueLetus Capital prowadzi rozmowy z Softblue na temat współpracy w obszarze fotowoltaiki oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych Softblue w tym obszarze. Obie spółki są notowane na NewConnect, a Softblue ogłosiło zwiększenie zaangażowania w akcje Letus powyżej 5 proc. kapitału.

Letus Capital i Softblue współpracują w obszarze fotowoltaiki

Chcemy dynamicznie rozwijać się w obszarze fotowoltaiki, zarówno w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla osób prywatnych i firm oraz farm fotowoltaicznych. Współpraca z Softblue ułatwi i przyspieszy start tych projektów. – komentuje Tomasz Andrzejczak, wiceprezes Letus Capital.

Letus Capital buduje własny zespół ekspertów rynku fotowoltaiki. Wcześniej będzie outsourcingować część procesów, skupiając się na procesach sprzedaży oraz pozyskania finansowania dla klientów spółki.

Letus Capital oraz Softblue prowadzą rozmowy dotyczące współpracy w obszarze fotowoltaiki, wspólnego wykorzystania doświadczeń oraz wrdażania technologicznych rozwiązań na tym rynku. Szczegółowy zakres potencjalnej współpracy zostanie ustalony w ramach umowy.

Wspólnie liczymy na długoterminową współpracę, czego efektem jest zaangażowanie kapitałowe Softblue w Letus Capital. – dodaje Tomasz Andrzejczak.

W wyniku transakcji przeprowadzonych w dniu 24 lipca 2020 r. Softblue posiada prawie 3,2 mln akcji Letus Capital stanowiących 5,01 proc. kapitału zakładowego oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu.

W ubiegłym tygodniu Letus Capital przedstawił zaktualizowaną strategię rozwoju. Spółka będzie rozwijać działalność w oparciu o dwa filary działalności – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiego filaru spółka rozwinie działalność na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i form oraz budowy własnych farm fotowoltaicznych. Równocześnie spółka będzie rozwijać inkubator innowacyjności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSimple SA wygrywa kolejny przetarg
Następny artykułFotowoltaika: Grodno SA w górę już o 60% w ciągu tygodnia, ML System dziś 12% na plusie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here