Naga MarketsLetus Capital, spółka łącząca działalność z zakresu finansów i technologii, podpisała umowę z podmiotem, który będzie prowadził postępowanie patentowe dotyczące systemu zabezpieczeń ETOS w USA. Wcześniej spółka podpisała z wynalazcami systemu wyłączną umowę licencyjną na budowę prototypu, przeprowadzenie badań laboratoryjnych oraz komercjalizacje i sprzedaż urządzenia.

Letus Capital podpisała umowę z podmiotem, który będzie prowadził postępowanie patentowe dotyczące systemu zabezpieczeń ETOS w USA

Letus prowadzi prace nad komercjalizację innowacyjnego systemu bezpieczeństwa ETOS. Spółka prowadzi prace nad opracowaniem prototypu urządzenia oraz jest w trakcie uzyskania ochrony patentowej na terenie Unii Europejskiej. Dzięki pozyskaniu amerykańskiego partnera, równolegle będą prowadzone prace w zakresie uzyskania ochrony patentowej w Stanach Zjednoczonych. Równolegle do postępowania patentowego Letus Capital będzie prowadził działania mające na celu pozyskanie kontrahenta na udzielenie licencji i sprzedaż urządzenia ETOS na terenie USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pomysł na autonomiczny wyłącznik bezpieczeństwa jest unikalny na skalę światową, widzimy w nim duży potencjał komercyjny, dlatego też chcemy jak najszybciej uzyskać międzynarodową ochronę patentową. Celem naszego inkubatora innowacyjności jest wsparcie innowacyjnych projektów tak, by mogły wypłynąć na globalny rynek. – komentuje Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

ETOS to system zabezpieczania urządzeń elektrycznych, prowadzący nasłuch dźwięków z otoczenia, odfiltrowując dźwięki o częstotliwości różnej od częstotliwości ludzkiego głosu. W przypadku wykrycia zgodności zarejestrowanego dźwięku z ludzkim krzykiem wywołanym bólem lub strachem, system odcina zasilanie od przypiętego do niego urządzenia. Jego zastosowanie znajdzie się przede wszystkim, przy liniach produkcyjnych, gdzie pracownik jest narażony na różne zagrożenia, ale także w urządzeniach domowych jak np. mikser. System przyśpiesza proces odcięcia zasilania, w rezultacie ograniczając ryzyko utraty zdrowia.

– ETOS to projekt, z którym wiążemy wielkie nadzieje. Intensyfikujemy nasze działania, aby szybciej przygotować jego prototyp, a następnie jego komercyjną wersję. Posiadamy wyłączną licencję od wynalazcy systemu, który możemy skomercjalizować przygotowując gotowe produkty lub udzielając licencji na wybrane rynku lub branże. – dodaje Tomasz Andrzejczak.

W lipcu Letus Capital podpisał wyłączną umowę licencyjną na korzystanie z patentu systemu zabezpieczeń urządzeń elektrycznych ETOS. Umożliwia ona spółce udzielanie licencji do zbudowania prototypu, przeprowadzenia badań laboratoryjnych, opracowania urządzenia, a następnie jego dalszej komercjalizacji oraz sprzedaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFrancja: Macron rzuca 100 mld EUR. Recesja gospodarcza sięgnie 10%?
Następny artykułCMC Markets utrzymuje prognozę zysku netto. Akcje w górę o 8%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here