Naga MarketsKurs euro do polskiego EURPLN złotegoPo rozczarowującym początku roku, w kwietniu kurs euro (EUR) zaczął odbijać. Notowania najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD wzrosły z powrotem powyżej poziomu 1,2000 po ustanowieniu dołka na poziomie 1,1704 pod koniec marca. Ekonomiści z MUFG Banku spodziewają się, że „edek” zbliży się do poziomu 1,2350 w nadchodzącym miesiącu.

Kurs euro (EUR/USD) osiągnie szczyty z początku roku – MUFG

Wraz z zanikaniem negatywnego szoku rentowności w Stanach Zjednoczonych, inwestorzy powrócili do trybu poszukiwania ryzyka (risk-on), co pomaga popchnąć światowe rynki akcji do nowych maksimów. Poprawa nastrojów inwestorów w zakresie ryzyka została również wsparta przez budowanie optymizmu co do perspektyw globalnego ożywienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy oczekują, że gospodarka strefy euro będzie mogła się ponownie otworzyć w drugiej połowie tego roku – napisano w raporcie.

Uczestnicy rynku już zaczynają wyceniać, że EBC spowolni tempo zakupów QE w III kwartale, co wraz z poprawiającymi się perspektywami wzrostu pomaga podnieść rentowności w Europie i euro.

Nie spodziewamy się jednak, aby w obecnym momencie EBC udzielił większej jasności co do planów zakupu luzowania ilościowego po II kwartale. Prognozujemy, że para EUR/USD będzie nadal rosła w nadchodzącym miesiącu z powrotem w kierunku szczytów z początku tego roku na poziomie nieco poniżej 1,2350 – podsumowano.

Jeśli chodzi o kurs EUR/USD, głównym motorem napędowym na nadchodzące miesiące powinna być droga do spodziewanego letniego ożywienia gospodarczego w strefie euro i wynikająca z tego poprawa słabych danych o aktywności w strefie euro.

Jest to widoczne w krótkoterminowym modelu wartości godziwej ING Banku, w którym EUR/USD jest w tym momencie niedowartościowany o blisko 2%. W ich ocenie „edek” wzrośnie do poziomu 1,25 do końca tego lata.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkn orlen | gpw lotos | zł kurs | kurs s&p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here