Naga MarketsZbigniew ZiobroJuż w miniony piątek informowaliśmy, że Prokuratura Regionalna w Warszawie chce aresztowania Leszka Cz. Śledczy zajmujący się aferą GetBack znaleźli bowiem powód, by postawić zarzuty w sprawie byłemu właścicielowi GetBack, a także właścicielowi banków, które oferowały obligacje tej instytucji finansowej. Zbigniew Ziobro, prokurator generalny wskazał natomiast, że jeśli sąd podejmie decyzję o tymczasowym aresztowaniu Leszka Cz., zostanie wydany za nim list gończy.

  • Zbigniew Ziobro chce aresztu dla Leszka Cz.
  • Prokuratura Regionalna w Warszawie sporządziła wniosek o postawienie zarzutów jednemu z najbogatszych Polaków

Prokuratura chce aresztu dla Leszka Cz.

Przypomnijmy, że afera GetBack wybuchła już ponad 2 lata temu, w kwietniu 2018 roku. Około 10 tysięcy poszkodowanych zakupiło obligacje spółki za pośrednictwem banków, jak i maklerów. Straty szacuje się na około 2,5 miliarda złotych. Obligacje GetBack można było kupić także w Idea Banku, który należy do Czarneckiego, dlatego prokuratura ma twierdzić, że również on ponosi odpowiedzialność za powstałą aferę.

Póki co, zatrzymanie Leszka Cz, jest jednak niemożliwe ponieważ przebywa on aktualnie za granicą. Dopiero w momencie gdyby sąd przychylił się do wniosku prokuratury, można by za nim wysłać list gończy.

Zbigniew Ziobro przyznał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że Prokuratura Regionalna w Warszawie sporządziła wniosek o postawienie zarzutów jednemu z najbogatszych Polaków o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku na sumę 130 mln zł.

– Miliarderowi, który jako przewodniczący rady nadzorczej Idea Banku w okresie objętym zarzutem – zdaniem prokuratury mając świadomość bezprawnych działań, nie dopełniając obowiązku rzetelności i uczciwości, do jakich był zobowiązany (…) – doprowadził do narażenia na szkodę wielkich rozmiarów bardzo wielu klientów Idea Banku – mówił minister sprawiedliwości.

Dodał on także, że z ustaleń prokuratury wynika, iż zachodzą wszelkie przesłanki do tego, by skutecznie ogłosić mu zarzuty popełnienia poważnych przestępstw. Oraz zachodziły wszelkie przesłanki, aby wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Podkreślił on również, że jeśli tylko sąd podejmie decyzję o tymczasowym aresztowaniu miliardera, zostanie za nim wydany list gończy.

– Ta afera pokazuje, że nie może być tak, że osoby niezwykle wpływowe, osoby bardzo majętne mogą czuć się bezkarne, wtedy, kiedy dopuszczają na przestępstw, zwłaszcza na wielką skalę, w stosunku do bardzo wielu Polaków. Prokuratura, którą kieruję, zawsze będzie w sposób pryncypialny kierować się właśnie takimi zasadami – wobec każdego – zapewnił minister sprawiedliwości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin po 100 000 USD – znany analityk podaje konkretną datę dla kursu BTC
Następny artykułNieunikniona deprecjacja funta w tle Brexitu i ograniczonego wzrostu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. To jest absurd, z wypowiedzi Ziobry wynika, że Leszek Czarnecki jest winny tego, że był przewodniczącym rady nadzorczej banku, który – jako jeden z wielu, oferował obligacje korporacyjne GetBack. Tylko co z tego, skoro inni przewodniczący RN nie dostali takich absurdalnych zarzutów? Ewidentnie chcą zrobić z Czarneckiego kozła ofiarnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here