Naga MarketsInwestorzy pozytywnie podchodzą do informacji o lepszym stanie zdrowia prezydenta USA. To może sprzyjać umocnieniu złotego w najbliższych dniach. Co z kursem dolara, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Czwarty pakiet fiskalny jest od dwóch miesięcy bez skutku procedowany w Kongresie
  • Dolar jest słabszy na szerokim rynku, najmocniejsze są korony skandynawskie 
  • Mieszane nastroje na funcie. Brexit w centrum uwagi inwestorów

Brak pakietu fiskalnego obciąża sytuację gospodarczą w USA

Informacją, która może równoważyć wątek COVID-19 u Trumpa mogą być oczekiwania związane z czwartym pakietem fiskalnym, który od dwóch miesięcy jest bez skutku procedowany w Kongresie.

Prezydent dał do zrozumienia na Twitterze, że umowa musi zostać zawarta, co może oznaczać, że Republikanie będą bardziej skłonni na kompromis z Demokratami. Gdyby doszło do takowego zbliżenia stanowisk, to byłaby to dobra informacja – oznajmił ekspert BOŚ.

Dolar jest słabszy na szerokim rynku, gorzej zachowuje się tylko jen. Najmocniejsze są korony skandynawskie (mniejsza awersja do ryzyka), ale i też nieźle radzi sobie euro.

Mieszane nastroje panują na funcie. Sobotnia wideokonferencja premiera Johnsona i szefowej Komisji Europejskiej (von der Leyen) nie wypadła źle, ale i też nie wniosła wiele. Strony zgodziły się co do konieczności zintensyfikowania rozmów nt. nowej umowy handlowej, tak aby mogła zostać wypracowana do 15 października, ale i też wspomniały o utrzymujących się kwestiach spornych w kluczowych sprawach – dodał.

Inwestorzy pozytywnie podchodzą dzisiaj do informacji o lepszym stanie zdrowia prezydenta USA. Co ciekawe informacje te przysłaniają doniesienia nt. pojawiających się przypadkach zachorowań na COVID-19 w Kongresie.

To może sparaliżować prace nad czwartym pakietem fiskalnym, po tym jak o konieczności wypracowania politycznego porozumienia w tej sprawie wypowiedział się sam Donald Trump. Niemniej mamy lepsze nastroje na giełdach, a dolar słabnie. W przypadku EURUSD mamy złamanie oporu przy 1,1750. To ciągnie w dół USDPLN , który powrócił w okolice minimów z zeszłego tygodnia (3,8030) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here