Naga MarketsWyniki traderów poprawią się w ramach nowych limitów dźwigni finansowej nałożonych przez ESMA, wynika z badań przeprowadzonych przez Capital.com.


W ramach niższych poziomów dźwigni finansowej ESMA, wdrożonych już przez Capital.com, wysokość strat ponoszonych przez klientów znacznie się zmniejszyła i obniżyła liczbę wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego (margin call).

W następstwie ogłoszenia przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), że stopy lewarowania oferowane przez dostawców handlu CFD muszą zostać znacznie obniżone od dnia 1 sierpnia 2018 r., wiodący dostawca handlu CFD Capital.com obniżył od dnia 1 czerwca 2018 r. poziom dźwigni finansowej w odniesieniu do towarów, walut, kryptowalut, akcji i indeksów. Umożliwiło to pierwszą analizę wpływu niższych wskaźników dźwigni finansowej na zachowanie klientów i wyniki handlowe, co wyraźnie wskazuje na znaczną poprawę wyników.

Zdecydowana większość użytkowników, którzy zarejestrowali się w czerwcu na platformę Capital.com, wybrała dolne limity dźwigni finansowej, które zostały ustalone przez ESMA. Porównanie ich wyników z publikowanymi w branży poziomami wyników i historycznymi wynikami klientów pokazuje, że użytkownicy, którzy korzystali z niższych limitów dźwigni finansowej, handlowali z większym powodzeniem i byli znacznie mniej podatni na wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Odsetek użytkowników z Margin Call w ciągu pierwszych 15 dni obrotu spadł z około 30% w miesiącach poprzedzających wprowadzenie przez Capital.com limitów ESMA do zaledwie 5% w czerwcu. Wielkość średniej straty spadła o ponad 80%.

Ivan Gowan, CEO Capital.com, skomentował tę analizę: “Niezwykle zachęcające jest to, że inwestorzy dobrze reagują na niższe limity dźwigni finansowej uzgodnione przez ESMA, zmniejszając swoje ryzyko i skuteczniej prowadząc handel. Należy znaleźć równowagę, aby umożliwić inwestorom korzystanie z odpowiedniej dźwigni finansowej bez eliminowania zainteresowania handlem CFD, ale z naszej analizy wynika, że teoretycznie ustalone poziomy ESMA są w praktyce zasadniczo poprawne.”

“Nie tylko nie zaszkodzi to branży, ale także zapewni bardziej zrównoważony rynek CFD, ponieważ bardziej zadowoleni traderzy przez dłuższy czas angażują się w działania na wybranej przez siebie platformie. Dostawcy CFD, którzy zmagają się z działalnością w tym wzmocnionym otoczeniu regulacyjnym, zachęcają traderów do podejmowania niezrównoważenie wysokiego ryzyka, a jeśli nie są w stanie przetrwać na rynku, który działa lepiej z korzyścią dla konsumenta, to bez nich sytuacja na rynku jest korzystniejsza. Uważamy, że bardziej doświadczeni i wyrafinowani traderzy powinni być w stanie dokonywać świadomych wyborów dotyczących poziomów dźwigni finansowej, natomiast nowicjusze mogą teraz handlować z większym zaufaniem po wdrożeniu tych środków. Pierwsi wprowadziliśmy nowe przepisy, a od 1 sierpnia 2018 r. wszystkie regulowane platformy obrotu muszą wprowadzić te poziomy dźwigni, co poprawi odsetek klientów osiągających sukcesy i satysfakcję w całej branży”.

Ivan podsumowuje: “Chociaż rozwiązania te są doskonałym punktem wyjścia dla inwestorów indywidualnych, prawdziwie odpowiedzialni dostawcy usług handlu CFD powinni koncentrować się na edukacji i doradzaniu swoim klientom, aby pomóc im w dalszym doskonaleniu umiejętności tradingowych. Powinno to obejmować umożliwienie im poznania rynków, którymi są rzeczywiście zainteresowani, a nie rozpraszania ich przypadkowymi komentarzami. Chcemy, aby nasi użytkownicy cieszyli się długoterminowym handlem CFD i wierzymy, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zapewnienie im jak najlepszych wrażeń z użytkowania i pomoc w pomyślnym handlu”.


Capital.com to rewolucyjna fintech, której misją jest uczynienie świata finansów bardziej zaangażowanym, dostępnym i użytecznym. Dzięki wielokrotnie nagradzanej platformie tradingowej, dostępnej w internecie i w formie aplikacji, wykorzystuje oczekujące na patent technologie jako narzędzie do zrewolucjonizowania świata handlu.

Platforma SmartFeed działa wykrywając błędy poznawcze traderów i zaleca im spersonalizowane treści, aby pomóc im lepiej handlować.

Z myślą o poprawie wyników handlowych klientów poprzez edukację, Capital.com oferuje szkolenia, filmy wideo, quizy i wiele więcej za pośrednictwem aplikacji Investmate.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here