Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaDolar nowozelandzki odzyskał siły w ostatnich miesiącach, osiągając najwyższy od dwóch lat poziom ważony handlem na początku stycznia. W nadchodzącym roku ekonomiści z Westpac spodziewają się, że dolar NZD jeszcze bardziej wzrośnie w stosunku do dolara amerykańskiego i innych głównych walut. Oczekuje się również, że kiwi pozostanie stabilne w stosunku do dolara australijskiego w najbliższym roku. Para NZD/USD koryguje drugi dzień z rzędu i oscyluje w środę przy poziomie 0,72.

  • Dolar NZD powinien wzrosnąć w stosunku do dolara amerykańskiego i innych głównych walut
  • Nowa Zelandia osiągnie lepsze wyniki na arenie globalnej. Wyniki gospodarki spowodują umocnienie dolara nowozelandzkiego
  • Rozbieżne polityki w Nowej Zelandii i Australii zapewnią wsparcie dla kursu NZD/AUD

Kurs NZD/USD wzrośnie w najbliższych miesiącach w kierunku 0,78 – Westpac

W Nowej Zelandii prawdopodobnie nastąpi spadek niektórych kluczowych wskaźników aktywności z powodu braku międzynarodowych turystów latem, uważają analitycy. Mimo to nadal oczekują, że Nowa Zelandia osiągnie lepsze wyniki na arenie globalnej. W tym kontekście widzą duże możliwości, aby dolar nowozelandzki wzrósł w ciągu najbliższych kilku miesięcy i osiągnął szczyt 0,78 w stosunku do dolara amerykańskiego na początku 2022 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiarygodne wyniki gospodarki Nowej Zelandii spowodują umocnienie dolara nowozelandzkiego w stosunku zarówno do funta szterlinga, jak i euro w ciągu 2021 roku. Wielka Brytania nadal zmaga się z rosnącą liczbą infekcji i prawdopodobna jest podwójna recesja. W przypadku strefy euro środki mające na celu ochronę zdrowia publicznego hamują aktywność, a inflacja pozostaje stłumiona – napisano w raporcie.

Eksperci spodziewają się, że dolar nowozelandzki utrzyma się stabilnie w stosunku do australijskiego w nadchodzących latach, handlując w granicach 92 do 94 centów. Warunki gospodarcze w całym regionie poprawiły się bardziej niż oczekiwano, a ceny towarów eksportowanych z Australii wzrosły w rzeczywistości bardziej niż te produkowane w Nowej Zelandii.

Jednak perspektywy dla polityki pieniężnej w obu krajach są rozbieżne. Zapewni to wsparcie cenowe dla dolnego ograniczenia kursu krzyżowego NZD/AUD – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie bitcoin | kryptowaluty notowania | maxitrade login | prognozy kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here