Naga MarketsLogo Facebooka na tle okaFacebook Inc. podał wyniki, które były lepsze od oczekiwań Wall Street. Wzrostom kursu akcji nie przeszukają ostatnie skandale związane z prywatnością danych, a także fałszywymi kontami.


Firma podała, że sprzedaż w czwartym kwartale wyniosła 16,91 miliarda USD, wobec oczekiwanych przez analityków 16,4 miliarda dolarów. Zyski również przekroczyły oczekiwania, co spowodowało wzrost o ponad 11 procent w post markecie w środę. Popyt na Facebooka wzrósł, co zwiększa jego zdolność do zbierania danych od użytkowników, którzy mogą zwabić reklamodawców. Dzienna liczba aktywnych użytkowników wyniosła średnio 1,52 miliarda w grudniu, to 9 procent więcej niż rok wcześniej i nieco więcej niż wynosiły prognozy na Wall Street. Firma poinformowała również o wzroście liczby użytkowników na dojrzałych rynkach, takich jak Europa, których zainteresowanie inwestorów osiągnęło nasycenie.

Zobacz także: Mark Zuckerberg oszukuje! Facebook ma ponad miliard fałszywych kont

Facebook zyskuje pomimo ostatnich skandali

“Wyniki te dowodzą odporności Facebooka” – powiedział Christopher Rossbach, dyrektor inwestycyjny prywatnego biura J. Stern & Co. Reklamy na Facebooku, który rywalizuje z Google są wciąż bardziej trafne i skuteczne niż większość innych opcji, właśnie dlatego, że obie firmy zbierają tak wiele informacji o aktywności w Internecie i poza nim. Nowe zasady ochrony danych osobowych w Europie mogły nieznacznie ograniczyć zbieranie danych, ale uderzyło to bardziej w mniejszych konkurentów niż w tych dwóch gigantów. Akcje spółki Google Alphabet Inc. również wzrosły w środę o 1,4 proc.

“Reklamodawcy słuchają konsumentów, większość reklamodawców Facebooka nie ma innego miejsca, w którym można by uzyskać taki zwrot z inwestycji” – powiedział Richard Greenfield, analityk w BTIG LLC w Nowym Jorku.

Facebook powiedział, że ​​nie będzie już informować, ile osób korzysta z sieci społecznościowej. Zamiast tego ujawni wszystkich użytkowników “rodziny usług”, która obejmuje Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram. Ponad 2 miliardy ludzi używa co najmniej jednej z tych aplikacji każdego dnia, zauważył Facebook.

W kluczowym kwartale wakacyjnym firma osiągnęła zysk w wysokości 6,9 miliarda USD, czyli 2,38 USD za akcję. Analitycy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 2,18 USD. W ostatnim okresie przyczyniła się do tego niższa stawka podatkowa. Przed ogłoszeniem wyników akcje Facebooka zamknęły się na ponad 4% plusie – 150,42 USD. Jednak od lipca wciąż spadają o 30 procent z poziomu maksymalnego.

Jeden z analityków ostrzegł, że ryzyko związane z wzrostami Facebooka może ujawnić się w przyszłości, gdy europejscy regulatorzy głębiej zaangażują się ochronę prywatności. Kilka różnych organów bada Facebooka, w tym irlandzki inspektor ochrony danych. Konsekwencje mogą nie pojawić się w tym roku, ale ostatecznie wyjdą na jaw, jak powiedział Brian Wieser, analityk firmy Pivotal Research. Firma ostrzegła również, że wzrost przychodów może zwolnić z powodu zmian w branży reklamowej.

“Niestety Wall Street może być bardzo krótkowzroczne” – powiedział.

Zobacz także: Facebook: największy w historii jednodniowy spadek wartości

Sytuacja techniczna na wykresie FB.US

W ostatnim czasie cenie udało się wybić z kanału spadkowego, co napawa optymizmem. Kluczowa dla dalszych wzrostów jest jednak strefa przy 150,65 dolarów. Po sesji na akcjach Facebooka możemy obserwować wzrosty, dlatego rynek powinien otworzyć się na wyższych poziomach. Jeżeli dzisiejsza sesja zakończy się powyżej 150,65$, to w krótkim terminie powinniśmy zobaczyć wzrosty, nawet w kierunku 168$.

Wykres FB.UStokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here