Naga MarketsLepsze od oczekiwań dane o PKBW ostatnim kwartale ubiegłego roku, niemiecki Produkt Krajowy Brutto wzrósł o 0,1 proc. kw/kw wynika z wstępnych szacunków, czym zaskoczył rynek.

Dane PKB lepsze niż prognozowano

Konsensus prognoz zakładał utrzymanie się dynamiki PKB w największej europejskiej gospodarce na niezmienionym poziomie, tymczasem okazało się, że solidne wyniki przemysłu zbilansowały spadek wartości usług i finalnie PKB w 4 kwartale wzrosło o 0,1 proc. kw/kw. W ujęciu rocznym wygląda to nieco gorzej, gdyż odnotowano spadek o 2,9 proc. r/r. Wynik jest jednak lepszy od oczekiwań rynku, które kształtowały się na poziomie -3,2 proc. r/r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dobra sytuacja u największego partnera handlowego sprzyja również Polsce. PKB kraju nad Wisłą skurczyło się w 2020 roku o 2,8 proc. Silny wkład w mniejszy od oczekiwań spadek dynamiki stanowił eksport. Zdecydowanie kulały inwestycje, co nie powinno dziwić, ze względu na szalenie trudną sytuację wielu firm.

Złoty umocnił się po publikacji, a kurs EUR/PLN cofnął się w okolice 4,5320. Kurs wraca do kanału, w który poruszał się wcześniej. Bez reakcji na dane z Niemiec pozostało euro, z kursem EUR/USD w okolicy 1,2109.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era opinie | akcje jsw forum | s&p 500 wykres | kurs.dolara | notowania giełdowe pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here