Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) odzyskuje grunt! Zyskuje też do franka, euro i funtaPolski złoty silnie zyskuje we wtorek na fali wzrostu apetytu na ryzyko. Tracą bezpieczne przystanie tj. dolar, frank, jen czy złoto. Co stoi za zmianą sentymentu rynkowego i czy będzie on trwały? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

Gospodarka USA w recesji, a indeksy w górę

Złamanie psychologicznej bariery 3000 pkt. na indeksie S&P500 stało się impulsem do większej fali apetytu na ryzyko, na czym traci dolar (wygrywa tylko minimalnie z japońskim jenem). Lepsze nastroje na giełdach to wynik doniesień o “rozmywaniu” się ryzyka związanego z Hong Kongiem (chińskie władze deklarują, że sądy mają pozostać niezależne od władz centralnych), oraz braku krytycznej odpowiedzi Pekinu na działania amerykańskich władz (umieszczenie 33 spółek na tzw. czarnej liście).

Te artykuły również Cię zainteresują
Recesja ma być największa od II wojny światowej, a na giełdach nastroje jak podczas końca super-trendu gospodarczego. To co się dzieje na rynkach finansowych przypomina mi końcówkę gospodarczej hossy, a nie sytuacji w której świat został uderzony przez pandemię. Fed wprowadził „unlimited QE” i wyciągnął rynki z silnej przeceny. Stare powiedzenie mówi – nie walcz z Fedem! – powiedział analityk BOŚ.

Najsilniejsze waluty to dzisiaj Antypody (AUD i NZD), tradycyjnie reagując na tzw. rajd ryzyka (ale i też wpływ mogły mieć dane nt. nadwyżki handlowej w kwietniu w Nowej Zelandii, która wyniosła 1,267 mld NZD). Z kolei słabość jena to oczywiście wynik ucieczki w stronę ryzyka, ale i też słów prezesa Banku Japonii, który nie wykluczył cięcia stóp procentowych, jeżeli byłoby to konieczne dla wsparcia gospodarki.

USDPLN podobnie jak inne waluty związane z rynkami wschodzącymi zyskują. Poziom 4,10 został dziś przebity z celem na 4,04 – 4,05. Poziom 4,02 wydaje się być solidną barierą zaporową dla sprzedających. Tymczasem na EURPLN nastąpiło jeszcze istotniejsze przebicie wsparcia – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here