Naga MarketsKwadrans po godzinie 14:00 poznaliśmy pierwsze i jedyne w tym dniu dane z Kanady. Rośnie dynamika rozpoczętych budów nieruchomości u północnego sąsiada Stanów Zjednoczonych. Pozytywne wiadomości płyną również z Statistics Canada, które informuje o wzroście liczby wydanych pozwoleń na budowę. Jak na najnowsze dane z rynku nieruchomości reaguje CAD? 


Trend wzrostowy w liczbie rozpoczynających się prac budowlanych został utrzymany i w październiku wskaźnik housing starts wyniósł 216 777 w porównaniu z wrześniowymi danymi na poziomie 215 153 – czytamy w raporcie Canada Mortgage and Housing Corporation.

Wskaźnik utrzymuje dotychczasowy trend wzrostowy, którego linia znajduje się tuż poniżej dzisiejszego odczytu. 

Pozwolenia na budowę

źródło: http://www.statcan.gc.ca

Dzisiejsze dane oznaczają przerwanie złej passy i informują o pierwszym od trzech miesięcy wzroście liczby wydanych pozwoleń na budowę. W porównaniu z miesiącem ubiegłym wskaźnik ten rośnie o 3,8% natomiast wartość planowanych prac budowlanych przekracza 7,9 mld USD.

StatCan zwraca również uwagę na rosnącą rozbieżność pomiędzy inwestycjami w nieruchomości mieszkalne, a tymi służącymi celom przedsiębiorstw:

źródło: http://www.statcan.gc.ca

Reakcja rynku

Lepsze od prognozowanych dane z kanadyjskiego rynku nieruchomości przekładają się na wzrost popytu na CAD. USDCAD kieruje się w stronę wsparcia na 1,2700:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here