Naga Markets
Kwadrans po godzinie 14:00 poznaliśmy pierwsze i jedyne w tym dniu dane z Kanady. Rośnie dynamika rozpoczętych budów nieruchomości u północnego sąsiada Stanów Zjednoczonych. Pozytywne wiadomości płyną również z Statistics Canada, które informuje o wzroście liczby wydanych pozwoleń na budowę. Jak na najnowsze dane z rynku nieruchomości reaguje CAD? 


Trend wzrostowy w liczbie rozpoczynających się prac budowlanych został utrzymany i w październiku wskaźnik housing starts wyniósł 216 777 w porównaniu z wrześniowymi danymi na poziomie 215 153 – czytamy w raporcie Canada Mortgage and Housing Corporation.

Wskaźnik utrzymuje dotychczasowy trend wzrostowy, którego linia znajduje się tuż poniżej dzisiejszego odczytu. 

Pozwolenia na budowę

źródło: http://www.statcan.gc.ca

Dzisiejsze dane oznaczają przerwanie złej passy i informują o pierwszym od trzech miesięcy wzroście liczby wydanych pozwoleń na budowę. W porównaniu z miesiącem ubiegłym wskaźnik ten rośnie o 3,8% natomiast wartość planowanych prac budowlanych przekracza 7,9 mld USD.

StatCan zwraca również uwagę na rosnącą rozbieżność pomiędzy inwestycjami w nieruchomości mieszkalne, a tymi służącymi celom przedsiębiorstw:

źródło: http://www.statcan.gc.ca

Reakcja rynku

Lepsze od prognozowanych dane z kanadyjskiego rynku nieruchomości przekładają się na wzrost popytu na CAD. USDCAD kieruje się w stronę wsparcia na 1,2700:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem – DOW JONES, EURUSD, 8 listopada
Następny artykułTrading Ichimoku – CADCHF, CHFJPY, GBPCAD – 8 listopada 2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here