Naga MarketsWidok na most w LondynieDziś o godzinie 10:30 poznaliśmy wynik usługowego wskaźnika PMI z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z opublikowanych przez IHS Markit danych, wynik okazał się lepszy od oczekiwań analityków. Jest on także lepszy niż poprzedni odczyt.


 

Te artykuły również Cię zainteresują
Lepsze dane PMI

Dzisiejszy wynik wskaźnika PMI dla usług w UK kształtuje się na poziomie 51 pkt. Jest to wynik lepszy od oczekiwań analityków, które wynosiły 50,6 pkt. Poprzednio było to 50,4 pkt. Widać więc pewną poprawę. Jednak jak komentuje Chris Williamson z IHS Markit: “Mimo że działalność w sektorze usługowym nabrała w maju niewielkiego tempa, a wzrost osiągnął trzymiesięczny wzrost, tempo ekspansji pozostało rozczarowujące i nie zrównoważyło wyraźnego pogorszenia wyników produkcyjnych i spadku produkcji w branży budowlanej w okresie miesięcznym. W rezultacie badania PMI zbiorowo wskazywały, że gospodarka Wielkiej Brytanii pozostała blisko stagnacji w połowie drugiego kwartału, odnotowując jeden z najsłabszych wyników od 2012 r.”

Dane PMI UK

Dane PMI UK kalendarz makro

Zobacz także: Brexit będzie korzystny dla funta? Trump podpisze umowę z UK

Kurs funta z szansą na wzrosty?

Kurs funta do dolara reaguje po godzinie 10:30 niewielkimi wzrostami. Ruch jest “symboliczny”, funt umocnił się do dolara zaledwie kilka pipsów, nie widać większej euforii.

Wykres funta do dolara GBP/USD

Zobacz także: Gwałtowna korekta na giełdach, DAX i NASDAQ mocno w górę

Jeżeli chodzi natomiast o sytuację w szerokim ujęciu, kluczowym oporem na GBP/USD jest dopiero poziom 1,2870. Wcześniej należy brać pow uwagę szczyty z 27 maja przy 1,2740. W przypadku wybicia górą, korekta wzrostowa może przyspieszyć.

Wykres funta do dolara GBP/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here